İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Avrupa’nın en büyük İnsan Kaynakları Yönetimi Fuarı HRM Expo 2013’te Türkiye’yi PERYÖN anlatacak

Natascha Hoffner

Türkiye İnsan Yönetimi Derneği (PERYÖN), Türkiye’nin “Ortak Ülke” seçildiği Avrupa’nın en büyük insan kaynakları yönetimi fuarı Human Resources Management Expo 2013’ün (HRM Expo 2013) “Ortak Ülke Destekçisi” oldu. Almanya’nın Köln kentinde 17-19 Eylül arasında düzenlenecek olan HRM Expo 2013’e geçen yıl 654 firma, 14 binin üzerinde ziyaretçi katılmış, 200’ün üzerinde oturum gerçekleştirilmişti.

HRM Expo 2013’te; insan kaynakları hizmetleri, insan kaynakları yazılım ve bilişim teknolojileri, eğitim ve danışmanlık ve profesyonel koçluk ve eğitim alanında faaliyet gösteren firmalar ürün ve hizmetlerini tanıtacaklar.

HRM Expo 2013’te Türkiye öne çıkarılacak

Türkiye’nin “Ortak Ülke” (Partner Country), PERYÖN’ün “Ortak Ülke Destekçisi” (Partner Country Supporter) olduğu HRM Expo 2013, Türkiye ağırlıklı olarak düzenleniyor ve özel bir salon Türkiye’den gelecek katılımcılara ayrılıyor. Bütün fuar pazarlama etkinliklerinde Türkiye öne çıkarılarak Türk katılımcılara ek tanıtım yapma olanağı sağlanıyor. PERYÖN üyeleri fuara ücretsiz girme olanağına da sahip olacak.

PERYÖN Başkanı Yiğit Oğuz Duman fuarın ilk gününde, “Gelişen Türkiye’de Fırsatlar ve Tehditler: Değişen İK Kuralları“ başlıklı bir konuşma yapacak. Alman şirketlerinde gittikçe artan oranda Türk kökenli çalışan olması nedeniyle bu durumun özel bir İK yönetimini gerektirdiğini vurgulayan Yiğit Oğuz Duman şöyle konuştu:

 

PERYÖN Başkanı Yiğit Oğuz Duman

“Türk toplumunun yaklaşık yüzde 50’si 40 yaşın altında. Türk ekonomisi hızla değişiyor ve yetenekli insanlara olan ihtiyaç ve talep büyük. Her gün yeni bir firma piyasaya çıkıyor, kalifiye çalışanlar arıyor. Almanya’da Türkçe konuşan çalışanı bulunan çok sayıda Türk kökenli şirket faaliyet gösteriyor. Bunun yanında genç, iyi eğitim görmüş, iki dil bilen, Almanya’da yaşayan Türk yetişkinler, Türkiye’ye göç ediyor. HRM Expo 2013, insan yönetimi alanında iki ülke arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi ve bilgi alışverişi için iyi bir fırsat olacak.”

“Türk girişimcileri HRM Expo 2013’e bekliyoruz”

HRM Expo organizasyonunu üstlenen spring Messe Management GmbH yöneticisi Natascha Hoffner’in verdiği bilgilere göre Türkiye‘de 4 bin 800 Alman şirketi veya Alman yatırımcısı faaliyet gösterirken, Almanya genelinde ise 75 bin Türk kökenli girişimci ve 370 bin kişi istihdam ediliyor. Türk girişimcilerini HRM Expo’ya davet eden Natascha Hoffner, “Türkiye ve Almanya uzun, ortak bir tarihe ve Almanya’da yaşayan 3 milyonun üzerindeki Türk kökenli insan nedeniyle karşılıklı kültürel bilgi ve yakınlığa sahip. Türkiye kaynaklı ürün ve hizmetler yüksek kalitede ve uygun fiyatla Almanya’da sunulabiliyor. Türkiye‘de insan kaynakları yönetimi ürünlerinin çeşitliliği ve kalitesi ile birlikte bu

ürünlere giderek artan talep ve ilgiyi gözlemliyoruz. Yönetim sektöründe bilgi alışverişini desteklemek, uluslararası alanda iş bağlantıları kurmak ve yeni pazarlar sayesinde büyümek isteyen Türk girişimcileri HR Expo’ya bekliyoruz” diyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın