Marmara Eğitim Köyü?nde bulunan Türkiye?nin en büyük amfisi Marmara Açık Hava Tiyatrosu yine görkemli bir törene ev sahipliği yaptı. Maltepe Üniversitesi?nin 11. dönem mezunları 2 Temmuz Cumartesi günü yapılan mezuniyet töreni ile mezuniyetlerini aileleri ile birlikte kutladılar.

Yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı törene, İstanbul Vali Yardımcısı Harun Kaya, Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin de iştirak etti. Bölüm birincileri ödüllerini alırken, 10 yüksek lisans, 494 lisans ve 85 önlisans olmak üzere toplam 679 öğrenci de diplomalarını aldı.

Diplomalarını alan öğrencilerin sahneye çıkmasıyla Maltepe Üniversitesi geleneksel mezuniyet pastası kesimi yapıldı. Pasta kesildikten sonra başlayan kep atma merasiminde coşku büyüktü. Öğrencilerin aileleri ve yakınlarının gözyaşları ile alkış tuttuğu kep atma merasiminde duygulu anlar yaşandı.

Keplerini geleceklerine gururla fırlatan öğrenciler ve aileleri birlikte geleceğe adım atmanın gururunu yaşadılar.

Mezuniyet töreninin hiç kuşkusuz en ilgi çeken kişisi, törene gelinliği ile gelen bir öğrenci yakınıydı. Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümü mezunu Özgü Tuğçe Güdül?ün teyzesi Funda Kospançalı; öğrencinin manevi annesi olduğunu ve bu mutlu gününde nikah öncesi onu yalnız bırakmamak için gelerek, çifte mutluluk yaşadığını ifade etti.