2010 yılında bankalar ve sermaye piyasalarında bağımsız denetçi rotasyonunda çok önemli pazar payı elde ederek öne çıkan Deloitte Türkiye yeni atamalarla ekibini güçlendirmeye devam ediyor.

Telekomünikasyon ve stratejik iş geliştirme alanlarında önemli deneyimleri bulunan Tolga Yaveroğlu, Deloitte Türkiye Danışmanlık Bölümü’ne Ortak olarak katıldı. Deloitte Türkiye?de 1 Eylül’den itibaren görevine başlayan Yaveroğlu çalışma hayatına ise Deloitte ABD Consulting bünyesinde başladı. Yaveroğlu, Teknoloji, Medya ve Telekomünikasyon sektörlerindeki müşterilerine 8 yıl süreyle rekabet stratejileri geliştirilmesi ve performans iyileştirilmesi alanlarında yönetim danışmanlığı hizmeti sundu. 2005 yılında, Deloitte’tan Kıdemli Müdür olarak ayrılan Tolga Yaveroğlu, daha sonra dünyanın ve ABD’nin önde gelen telekomünikasyon şirketlerinden Nextel’de Strateji Direktörü olarak çalışmaya başladı. Yaveroğlu’nun şirket için geliştirmiş olduğu stratejik planlama ve performans yönetimi yapısı Harvard Business School profesörlerinden Dr. Robert S. Kaplan tarafından verilen “Balanced Scorecard Hall of Fame Ödülü” ile değerlendirildi.

Nextel ile Sprint’in birleşmesinden sonra da Kurumsal Strateji Direktörlüğü görevine devam eden Tolga Yaveroğlu, Sprint-Nextel Corporation’da Kurumsal Gelişimden Sorumlu Direktör de dahil olmak üzere çeşitli üst düzey pozisyonlarda 5 yılı aşkın bir süre görev yaptı. Bu süre zarfında alternatif erişim ve 4G yatırımları ile ilgili iş geliştirme ve icra çalışmalarını yönetti.

Tolga Yaveroğlu’nun O.D.T.Ü. Ekonomi Bölümü’nden lisans, Emory Üniversitesi’nden İşletme alanında MBA dereceleri bulunuyor.sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir yanıt yazın