İşletme İktisadı Enstitüsü Mezunları Derneği İzmir Şubesi (İMED), SOCAR & TURCAS Enerji CEO’su ve Petkim Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Yavuz onuruna bir yemek verdi. İMED İzmir Şubesi Başkanı Fikret Aytek, 2008 yılında “Yılın Yöneticisi” seçtikleri Yavuz’a derneğin Onur Belgesi’ni takdim etti.

Ege Bölgesi Sanayi Odası’nda düzenlenen yemeğe Petkim Genel Müdürü  Hayati Öztürk, EBSO Kimya Meslek Komitesi Başkanı Cahit Doğan Yağcı ve çok sayıda dernek üyesi katıldı. Yemekte konuşan Aytek, Kenan Yavuz’un gerek özel sektörde gerekse bürokraside gösterdiği başarıların kendilerini de gururlandırdığını söyledi. Petkim’in özelleştirme sonrasında çok Türkiye için büyük önem taşıyan yatırımlara hazırlandığına dikkat çeken Aytek, “Sayın Yavuz, İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü’nde MBA yapan değerli bir arkadaşımız. Kendisi ile böyle bir gecede birlikte olmak ve derneğimizin onur belgesini takdim etmek istedik. Mezunlarımız bugün Türkiye’nin hemen her yerinde, özel sektör ve kamuda çok önemli görevleri başarıyla ifa ediyorlar. Bu başarının altında ise aldıkları eğitimin niteliği ve önemi yatıyor” dedi.

Çözüm odaklı olmayı öğrendik

Dernek üyelerine seslenen SOCAR & TURCAS CEO’su Kenan Yavuz ise, İşletme İktisadı Enstitüsü’nde aldığı eğitimin, 25 yılı aşan çalışma yaşamının her alanında etkili olduğunu söyledi. Karşıt fikirlere saygı duymayı ve uygarca tartışabilme kültürünün bu okulda edindiğini vurgulayan Yavuz, şöyle devam etti:

“Hocalarımızdan yaşadığımız sorunlar karşısında çözümün tek olmadığını, analitik ve çözüm odaklı düşünebilmeyi çok iyi öğrendik. Rahmetli Hocamız Prof. Dr. Kemal Tosun’un haftanın bir günü bizleri kravatlı gelerek başarılı yöneticilerin konferanslarını dinlemeye mecbur tutmasını, iş dünyasına hazırlamasını hiç unutmuyorum. Bürokrasi ve özel sektördeki görevlerim sırasında yaşadığım sorunların çözümünde her zaman aldığımın eğitimin önemini hissettim. Aynı eğitim kalitesinin bugün de sürdüğünü görmek bana mutluluk veriyor. Bizlere emeği geçen Hocalarımızdan hayatta olanları uzun ömürler, vefat edenlere rahmet diliyorum.”sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Bir yanıt yazın