Modaya 360 derece yaklaşan, geleceğin moda profesyonellerini yetiştirmeyi hedefleyen, Türkiye?nin en yetkin moda eğitimi platformu İstanbul Moda Akademisi (İMA), düzenlediği sergiyle yeni mezunlarını uğurladı.

Moda eğitimi konusunda yepyeni ve global düzeyde algı yerleştiren İMA?da tasarım bölümünü tamamlayan öğrenciler, mezuniyet sergisinde kendi tasarımlarını moda severlerle buluşturma fırsatı buldu. Moda dünyasından önemli isimlerin davetli olduğu sergi açılışında İMA?nın yeni mezunları diplomalarını da aldı.

Mezuniyet töreninde konuşan İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Hikmet Tanrıverdi, İMA?nın yetiştirdiği her yeni genç tasarımcının sektör için büyük önem taşıdığının altını çizerek, tasarımda yaratıcılığı endüstrinin ihtiyaçlarıyla harmanlayarak, bu akışta modanın her alanına dokunmayı hedeflediklerini belirtti.

Hikmet Tanrıverdi, sözlerini şöyle sürdürdü: ?Öğrencilerimiz endüstri ile iç içe yürüttükleri pek çok proje ile değerli deneyimler kazandılar ve şimdi araştırmacı, yenilikçi, yaratıcı süreci disipline etmeyi başarabilecek vizyon sahibi bireyler olarak global rekabette kendi yollarını bulma aşamasındalar. Türk moda endüstrisi için çok değerli olan genç tasarımcılarımıza başarılar diliyoruz.?

Genç tasarımcıların moda dünyasının önde gelen isimlerinin elinden diplomalarını almasının ardından öğrencilerin kendi tasarımlarından oluşan sergi gezildi. Törenin ardından düzenlenen kokteyl ile etkinlik sona erdi.sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Bir yanıt yazın