İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

TTYD Başkanı Oya Narin: “Ülkemizin turizm potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmeyi, sektörümüzü küresel arenada daha da güçlendirmeyi hedefliyoruz”

TTYD Başkanı Oya Narin, turizm haftası vesileyle yaptığı açıklamada, “Ülkemizin turizm potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmeyi, sektörümüzü küresel arenada daha da güçlendirmeyi hedefliyoruz” dedi. Narin, “Türkiye turizmi, 54 milyar doları aşkın 2023 geliri ve 60 milyar dolarlık 2024 hedefi ile ülke ekonomimizin lokomotif sektörleri arasında öne çıkıyor. Ülkemize döviz girdisi sağlayarak dış ticaret dengesine olumlu katkıda bulunan turizm, birçok farklı sektöre de değer yaratıyor, istihdamdan, yerel ekonomilerin gelişimine kadar pek çok alanda çok önemli faydalar sağlıyor. TTYD olarak, uluslararası platformda kültürel zenginliğimizin dünyaya tanıtılmasını sağlamak en önemli misyonlarımızdan biridir. Bu doğrultuda Türkiye’nin uluslararası bir turizm markası olarak konumunu güçlendirmeye yönelik çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye belirtti.

TTYD Başkanı Narin açıklamanın devamında, “Türkiye’nin doğal, tarihi, kültürel zenginliklerinin, sağlık, spor, kongre gibi birçok alandaki olanaklarının dünya genelinde daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayarak, ülkemizin turizm potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmeyi ve sektörümüzü küresel arenada daha da güçlendirmeyi hedefliyoruz. Bu duygu ve düşünceler ile; turizm sektörüne katkı sağlayan her kurum, kuruluş ve bireyi, değerli katkıları ve sektördeki başarılarından dolayı tebrik ediyor, tüm turizm camiamızın Turizm Haftasını kutluyorum” dedi.


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir yanıt yazın