Pazarlamada take-away

Reklam filmi, fikri ya da sosyal medyaya odaklanmanın yetersiz olduğunu bilen ve 

dönemin koşullarına uygun strateji odaklı mecra reklamcılığına yoğunlaşan yeni bir 

danışmanlık şirketi kuruldu. 

İSTANBUL – Medya, reklamcılık ve marka dünyasında deneyimli kurucuları ile faaliyetine yeni başlayan ForOne, işletmelerin pazarlarına entegre olarak marka stratejisi ve yaratıcı çözümleri mecra özelinde reklama dönüştürüyor. Medya desteğini ise Türkiye’nin ilk bağımsız medya planlama ajansı olan Arena Media ortaklığından alan ForOne tek çatı altında tüm yayın mecralarını ve yaratıcı reklam ajansı desteğini birleştiriyor. 

Reklamcılık ve iletişim adına denenmemiş metotları hayata geçirmek için heyecanlanan ForOne kendisini ajans değil, pazarlama ve müşteri deneyimi danışmanlık ekibi olarak konumlandırıyor, markalaşmak isteyen şirketlerin pazarlama departmanlarının oluşmasına da katkıda bulunuyor. ForOne özellikle dijital hizmet ve e-ticaret için duygusal müşteri deneyiminin büyük öneme sahip olduğuna inanıyor. 

Stratejik ve Kreatif Marka Entegrasyonu

Özellikle dijitalde akıllı mecra uygulamalarıyla markaları verimli kılmayı hedefleyen ForOne, yeni markalar ve girişimcilere özel pozisyonlama ve strateji danışmanlığı da sunuyor. 

ForOne kurucusu Burak Yedek“İnsanlar markanızı tanımıyor, hatırlamıyor… Reklamlarınızı hatırlamıyor… Sadece ihtiyacına yöneliyor. Hatta bazen bilmiyor bile. Aslında birçok davranışsal ve psikolojik modelden faydalanıp biraz da yaratıcılığa ve sezgiselliğe alan açarken hafızayı ölçekliyoruz! Pazarlama departmanı eksik olan işletmelere ve exit etmeye yaklaşan girişimlere böyle destek oluyoruz. Markaları entegre ettikten sonra da müşterilerimize veda ediyoruz, biz aslında take-away bir pazarlama şirketiyiz.” diyen Burak Yedek, şu an Hedef Holding bünyesinde duude isimli bir girişime ve Atmaca Holding bünyesindeki Anisah kahvelerine hizmet verdiğini ve yıl sonuna kadar sadece 4 adet girişime daha hizmet vereceklerini açıkladı.

ForOne Hakkında: Eğitim, medya, bankacılık ve fintek alanında uzun yıllar markaların kurumsal iletişim/marka direktörlüğünü yapmış olan kurucu ortak Burak Yedek, global reklam ajanslarında uzun yıllar yöneticilik yapan kurucu ortak Esra Lobut güçlerini birleştirerek, marka problemlerini ve işin mutfak tarafı reklam ajansı çözümlerini tek çatı altında birleştirmeye karar veriyorlar. Türkiye’nin ilk bağımsız medya planlama ajansı Arena Media ile yeni medya kanallarının profesyonel çözümlerini de ekosistemine ekleyerek daha güçlü hale getiriyorlar.  Medya planlama ve satın alma ajansı Arena Media ile ilerleyerek sektöre yeni gibi görünen ama aslında olması gereken bir soluk kazandırmak için ilk adımı atan ForOne, her konuda uzman olduğunu da iddia etmiyor! 

Bir cevap yazın