İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ITM 2022 tekstil sektörünün liderlerini ağırladı

İtalyan tekstil makineleri üreticileri, ITA ve ACIMIT işbirliğiyle İstanbul’daydı

Tekstil sektörüne yön veren İtalyan tekstil makineleri üreticileri, 14-18 Haziran tarihleri arasında, ITM 2022 Fuarı’nda Türk iş ortaklarıyla bir araya geldi. Sürdürülebilirlik ve dijitalleşmeyi odağına alan yeni nesil tekstil makinelerini Türkiye pazarına tanıtma fırsatı bulan İtalyan üreticiler, yeni ticari işbirliklerinin de kapılarını aradılar.

Tekstil sektörünün en önemli buluşmalarından biri olan İstanbul Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı (ITM 2022), bu yıl 145’i aşkın İtalyan tekstil makinesi üreticisini İstanbul’da ağırladı. İtalyan Dış Ticaret ve Tanıtım Ajansı (ITA) ve İtalyan Tekstil Makineleri Üreticileri Derneği (ACIMIT) işbirliğiyle, İstanbul Tüyap Kongre Merkezi’nde bir araya gelen İtalyan üreticiler, en yeni teknolojilerini ziyaretçilere tanıtma fırsatı buldular, bununla birlikte sürdürülebilir üretime katkı sunan yaklaşımlarıyla da fark yarattılar.

“Tekstil sektöründe teknoloji ve verimliliğe ihtiyaç var”

 Tekstil sektöründe, Türkiye ve İtalya’nın ticari işbirliğinin çok eskiye dayandığının altını çizen ACIMIT Başkanı Alessandro Zucchi, “Her zaman olduğu gibi Türk tekstil firmalarının, İtalyan tekstil makinelerine gösterdiği ilgiden mutluyuz. İtalyan tekstil makineleri endüstrisi, sunduğu teknolojiler ve dijital dönüşüme katkıları bakımından dünyada lider konumunda. Türkiye’ye ihracat rakamlarımız da her geçen sene yaklaşık yüzde 9 artış gösteriyor. Tekstil sektörüne esnek ve yaratıcı çözümler sunuyoruz” dedi.

Dijitalleşmenin yanında, tekstil sektörünün günümüzdeki en büyük ihtiyacının sürdürülebilirlik olduğunu da sözlerine ekleyen Alessandro Zucchi, “Sürdürülebilirlik, İtalyan makine üreticilerinin her zaman odağında oldu. ‘Sürdürülebilir Teknoloji’ ve ‘Yeşil Etiket’ girişimlerimiz bu konuda dünyaya da örnek oluyor. Üreticilerimiz düşük çevresel etki ve daha az hammadde tüketimine sahip makineler sunmakla ilgileniyorlar” ifadelerini kullandı.


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir yanıt yazın