Son zamanlarda Ankara’da ön plana çıkan semtlerden biri olan Bağlıca hakkına konuşan Doğan Grup CEO’su Erdoğan Yıldırım son yıllarda yapılan projeler ve yatırımlar ile Etimesgut Bağlıca’nın gözde semtlerden biri olduğunu kaydetti. Her geçen sene bu değerinin artacağının da altını çizen Erdoğan Yıldırım sözlerine şunları ekledi: Bağlıca’da inşa edilen ve Güvenlik Kampüsü olarak adlandırılan Milli İstihbarat Teşkilatı bölgeye taşındı ayrıca  Genel Kurmay Başkanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri komutanlıklarının da taşınması bekleniyor ve  Ankara Üniversitesi kampüsünün bu bölgeye taşıması ,1000 yataklı Sağlıkta Mükemmelliyet Merkezi ile 100 Yataklı Kök Hücre Tedavi Merkezi’nin inşa edilmesi ile bölge dada da gelişecektir. Yine bir açık hava müzesi olan Türk Tarih Müzesi ve Parkı da Bağlıca da  bulunmaktadır.   Bağlıcanın modern şehircilik anlayışına uygun planlı yapılaşmasından da söz eden Yıldırım, bölgenin çok hızlı bir şekilde geliştiğini, değerlendiğini ve bu durumun yatırımcıların da dikkatini çektiğini belirtti.

“Nitelikli konuta ihtiyaç var”

Şehrin batı aksında geliştiğinin de vurgusunu yapan Erdoğan Yıldırım “Hem Türkiye’de hem de Ankara’da çok fazla yenilemeden geçmesi gereken yapı bulunuyor. Vatandaşlar da artık yeni ve donanımlı yapılara yöneldikleri için de konut açığı devam ediyor ” dedi.

“Bağlıca da “Doğan Castel” ile doğayla iç içe  huzurlu yaşam” 

Ankara gibi kalabalık bir şehirde evde geçirilen süre arttıkça vakit geçirilen mekanlardan beklentilerin de arttığını dile getiren Erdoğan YILDIRIM, “Balkonlar, teraslar, bahçeler, spor alanları ,parklar en çok aranan özellikler olmaya başladı. Bu dönem, gayrimenkul sektörünün çözüm önerileri geliştirmesine sebep oldu. Ankara’nın en gözde semtlerinden biri olan Bağlıca’da tamamen doğayla iç içe villalardan oluşan Doğan Castle projemiz ile doğal yaşama özlem duyanlar için oldukça ideal bir yaşam alanı sunuyoruz. Şehir manzarısına hakim, kapıları doğa ve orman manzarasına açılan, modern mimari yapısıyla büyüleyen projemiz Doğan Castle ile “GERÇEK BİR YAŞAM , GERÇEK BİR VİLLA” sizleri bekliyor” dedi.