Kadın Muhasebeciler Derneği Genel Başkanı Gülüzar Özev, Yılın Sivil Toplum ve Sosyal Etki Ödülünü aldı.

Ekonomide etkin rol üstlenen, iş dünyasına rehberlik eden ve sosyal sorumluluk projelerinde ilklere imza atan kadınlar, “Birlikte Daha İyi Bir Gelecek” ana teması ile 4. Kadın Girişimcileri Destekleme Zirvesi’nde ödüllerine kavuştu.

Ülkemizin ilk Kadın Muhasebeciler Derneği’nin Kurucusu ve Genel Başkanı olan Gülüzar Özev, sivil toplum kuruluşlarında yaptığı başarılı çalışmaları nedeniyle “Sivil Toplum ve Sosyal Etki” kategorisindeki ödüle layık görüldü ve ödülünü Osmanbey Tekstilci İş İnsanları Derneği (OTİAD) Başkanı Eda Arpacı’nın elinden aldı.

Salt Galata’da düzenlenen zirvede, “Geleceğin 7G’sini Kadınlar Şekillendirecek” oturumu da yapıldı. Uyumsoft’un ana sponsorluğunda, Hepsiburada tarafından desteklenen ve Yeni Arayışlar Girişimi Platformu (Yapder) Derneği’nin organize ettiği ödül töreninde, başarı hikayeleri ile iş dünyasına ilham veren kadınlar, zirvede deneyimlerini paylaştılar.

Mesleğe ve topluma faydalı projelere devam ediyor

Kadın Muhasebeciler Derneği (KAMUHDER)’in yedi yıl önce kurulduğunu anlatan Kurucu Başkanı Gülüzar Özev, amaçlarının kadın dayanışmasını ve kadın birlikteliğini artırarak, gerek mesleki gerekse kadın olmaktan kaynaklı sorunlara ve ayrıca ülke sorunlarına sahip çıkmak olduğunu kaydetti.

Bilinçlenmenin okumak ile olur düşüncesiyle onlarca kez kitap okuma etkinliği yaptıklarının altını çizen Gülüzar Özev, şunları söyledi:

“Meslektaşlarım için onlarca düzenlediğimiz kitap okuma etkinliklerine, yenilerini ekleyeceğiz. Mesleki seminerlerimize, kadın üyelerimizin yanında erkek meslektaşlarımız katılıyor. İstihdam yaratmada, sadece kadınların değil, erkeklerin de iş bulmasında oldukça etkin rol oynuyoruz. İlk defa “Muhasebeci Kadınlar“ dergisi çıkarttık. Pandemide boş durmadan zoom üzerinden toplantılar yaptık. Bundan sonraki hedefimiz, daha çok kitleye hitap etmek, topluma daha faydalı hale gelmek ve bu amaç doğrultusunda faaliyetlerimizi etkin bir şekilde kurumsal hale getirmektir. Ödül verilmesi öncelikle beni çok mutlu etti. Derneğin kuruluşundan önce iki yıllık bir çalışmam oldu. Yaklaşık dokuz yıldır kadın örgütlenmesi için mücadele ediyorum ve çok emeğim var. Bu yüzden ödülü duyduğumda “ben bunu hakkettim” dedim. Sadece benim düşüncem değildi bu, uzaktan tanıyanlar bile aynı sözü ve duyguyu paylaştılar. Hemen yeni bir çalışma komisyonu kurduk; mesleğimize ve topluma faydalı projeler oluşturmaya devam edeceğiz.” dedi.