Yünsa, ‘değişim ve gelişim’ temasıyla oluşturduğu 2022 İlkbahar/Yaz koleksiyonu ile moda sektörünü sadeliğin güzelliğiyle buluşturuyor. Sanatın iyileştirici gücünden ilham alarak tasarlanan koleksiyonda tarihi mistik öğeler ve mimari desenler dikkat çekerken, pandemiyle değişen ihtiyaçlara uygun günlük ve minimal tarz öne çıkıyor.

Yenilikçi ürünleriyle 50’den fazla ülkeye ihracat yapan Yünsa, 2022 İlkbahar/Yaz koleksiyonlarında sürekli değişim ve dönüşüm temasını sanatla birleştiriyor. Pandemi sonrası motivasyon için sanatın iyileştirici gücünden yola çıkan Yünsa, dijitalleşmenin etkisiyle hız kazanan sadeleşme trendine hazırladığı minimal tasarımlarıyla yanıt veriyor.

Yünsa’daki değişimi koleksiyon anlatacak

Yeni koleksiyonla ilgili bilgi veren Yünsa Genel Müdürü Mustafa Sürmegöz, “Yünsa’daki değişimi şimdiye kadar hep sözle ifade ettik ama bu kez Yünsa’daki dönüşümü ve şirketimizin yenilenen yüzünü bizim yerimize yeni koleksiyonumuz anlatıyor. Premium koleksiyonumuz adının hak ettiği klas şıklığı yansıtırken kadın koleksiyonu zengin renk ve desenlerle modanın ve zarafetin sembolü oluyor. Erkek koleksiyonumuzda ise casual tasarımlarla konfor beklentileri tam anlamıyla karşılanıyor. Gerçekten çok farklı, modaya öncülük edecek bir koleksiyon ortaya çıkardık” dedi.

Yeni koleksiyon her pazarın ihtiyacını karşılayacak

Sürmegöz, “Avrupa’nın en büyük entegre yünlü kumaş üreticisi olarak esas işimizin insana ve yaşama dokunmak olduğunu düşünüyoruz. Çağın getirdiklerini iyi takip ediyor, sahadan aldığımız geri bildirimleri her yönüyle değerlendiriyoruz. 2022 İlkbahar/Yaz koleksiyonumuzu geliştirirken de pandeminin etkilerini, yaşamlarımızdaki yeni normalleri iyi gözlemledik. Sanatın iyileştirici gücüne ve yeni başlangıçların büyüsüne inanarak sanatımızı koleksiyonlarımıza yansıttık. Dijitalleşmeyle gelen yeni yaşam biçimlerine uygun yalın, minimal ve mistik desenler çalıştık. Esin kaynağımızı ise yüzyılların eskitemediği mimari eserlerden aldık” şeklinde konuştu.

Pandemi sonrası tüketicinin giyim tercihlerindeki değişimin altını çizen Sürmegöz şöyle devam etti, “Konforlu, yıkanabilir, günlük kullanıma uygun ürünlere ilgi arttı. Bu doğrultuda koleksiyonumuzu günlük kullanıma uygun “casual” kumaşlarla çeşitlendirdik. Geçmiş yıllara göre bu konuda çok daha zengin bir koleksiyon hazırladık. Kadın koleksiyonumuzda ise renk, desen ve tasarım çeşitliliğiyle Yünsa’nın bugüne kadar hazırladığı en iddialı koleksiyonu müşterilerimizin beğenisine sunduk. Global bir dile sahip koleksiyonlarımız her pazarın ihtiyacına ve trendine hitap ediyor. Yeni koleksiyonumuz ile birlikte hem mevcut pazarlarımızda hem de hedef pazarlarımızdaki payımızı artırmayı hedefliyoruz.”

Değerlerin sanatsal izdüşümü

Yünsa Premium Koleksiyonu, hayatın her alanında kaliteyi arayan, yüksek kalite tutkunlarını tarihi mistik binaların mimari desenlerinden esinlenilerek tasarlanmış bir dünyayla buluşturuyor. En iyi mikronların bir araya gelişiyle oluşan bu koleksiyon, Yünsa’nın bu zamana kadar koruduğu ve geliştirmeye devam ettiği değerleri bir sanat galerisi gibi yansıtıyor.

Klasik desenlerle günlük şıklık

Yünsa Erkek Koleksiyonu’nda brütalist mimariden esinlenen klasik desenlerin yanı sıra günlük kullanıma yönelik “casual” kumaşlar öne çıkıyor. Şık, konforlu ve fonksiyonel kumaşların kullanıldığı bu tasarımlar, pandemi ve dijitalleşmeyle birlikte artan sadeleşme ve rahatlık ihtiyacını karşılıyor.

Sıfatları kenara bırakan kadınlar

Sıfatların ve rakamların bir kenara bırakıldığı Yünsa Kadın koleksiyonunda ise maskülen iş kadını çizgisinin daha feminen bir stille harmanlandığı şık tasarımlardan parizyen çizgilere ve sokak modasına kadar pek çok seçenek bulunuyor. Zengin renk ve desen çeşitliliği ile hazırlanan koleksiyon maskülen formda minimal desenlerin yanında, mistik desenler ve retro çizgiler de içeriyor.