“Gloria Sports Arena 2021’in İlk 3 Ayında 52 Milletten, 170 Kampa Ev Sahipliği Yaptı!”

Türkiye’nin en büyük ve geniş kapsamlı spor tesislerinden Gloria Sports Arena; profesyonel kadrosu, ultra lüks konaklama alanları ve 50’den fazla branşa uygun spor salonları ile dünyanın her yerinden sporcuları, takım ve kulüpleri ağırlamaya devam ediyor. Türkiye’de alanında öncü olan Gloria Sports Arena 2021’in ilk çeyreğinde 18 farklı branşta, 52 milletten, 170 kampa ve 2000 kişiye ev sahipliği yaptı. Aralarında dünya şampiyonalarının da bulunduğu takımların hazırlık süreçleri devam ediyor. 

Durgun geçen bir senenin ardından 2021’e hızlı başlayan ve ilk 3 ayda 2000 kişiyi ağırlayan Gloria Sports Arena yılın ilk çeyreğinde Türkiye’den ve dünyada önemli kamplara ev sahipliği yaptı. Pandeminin etkisiyle ertelenen Tokyo Olimpiyatları’nın getirdiği hareketlilik Türkiye’nin en geniş kapsamlı spor tesisinde de yoğunluk sağladı. Özellikle olimpiyatlara hazırlanan takımların da favori adresi olan Gloria Sports Arena, dünyanın her yerinden çeşitli spor organizasyonlarına da ev sahipliği yapıyor. 

Tokyo Olimpiyatları’na giden yolda; Türkiye’nin ilk Pentatleti İlke Özyüksel’in de kadrosunda bulunduğu Türkiye Modern Pentatlon Milli Takımı, 2018’in En İyi Sporcusu Mete Gazoz ve Avrupa Şampiyonu Yasemin Ecem Anagöz’ün kadrosunda yer aldığı Türkiye Okçuluk Milli Takımı, Dünya ve Avrupa Şampiyonu Ramil Guliyev ile Olimpiyat Madalyalı Avrupa Şampiyonu Yasmani Copello Escobar’ın kadrosunda bulunduğu Türkiye Atletizm Milli Takımı Sprint Grubu’nun hazırlık kampı için seçimleri Gloria Sports Arena’dan yana oldu. 

Atletizmde Dünyanın En İyileri Gloria Sports Arena’da Hazırlanıyor!

Almanya, Polonya, Hollanda, Ukrayna, Katar, Finlandiya, Litvanya, İsviçre, Avusturya Atletizm Milli Takımları’nın da adresleri Gloria Sports Arena oldu. Almanya’nın cirit atıcılarından altın madalyalı Thomas Röhler, dünya şampiyonu Johannes Vettel, yüksek atlamada 2017 Dünya 2.Si Yuliya Levchenko, 2021 Avrupa Salon Şampiyonası 2.si Iryna Geraschenko, Litvanyalı Yüksek Atlamacı 2017 Avrupa Salon Şampiyonu, 2019 Avrupa Salon Şampiyonası 3.sü Airine Palsyte, Ukraynalı Uzun Atlamacı 2021 Avrupa Salon Şampiyonu Maryna Bekh-Romanchuk, Portekizli Üç Adım Atlamacı 2016 Avrupa Şampiyonu ve 2021 Avrupa Salon Şampiyonu Patricia Mamona gibi dünyanın en iyileri yılın ilk çeyreğinde Gloria Sports Arena tarafından ağırlandı. 

Avrupa Yüzme Şampiyonası’na Hazırlık Gloria Sports Arena’da Devam Ediyor. 

Kuveyt, Ukrayna, Macaristan, Almanya, Kazakistan, Belarus, Hırvatistan, Çekya, Letonya, Hollanda, Danimarka, Avusturya, Rusya, Türkiye Yüzme Milli Takımları Budapeşte’de yapılması planlanan Avrupa Şampiyonası ve Tokyo Olimpiyat Oyunları hazırlıklarını da Türkiye’nin en geniş kapsamlı spor tesisi olan Gloria Sports Arena’da yapıyor. Ayrıca Kano’da Almanya, Rusya, Ukrayna, Sırbistan, Çekya, Romanya, Litvanya Milli Takımları’da Gloria Sports Arena’nın misafirleri arasında bulunuyor.