Bosch Ev Aletleri, ‘Doğa Dostu Teknoloji’ yaklaşımıyla doğal kaynakları korumaya ve sürdürülebilir yaşamı desteklemeye devam ediyor. Her damla suyun değerini bilen teknolojiyi evlerle buluşturan Bosch Ev Aletleri, 22 Mart Dünya Su Günü’nde herkesi farkındalığa davet ediyor.  

“Yaşam için teknoloji” sloganıyla yaşamı kolaylaştıran ürünler sunan Bosch Ev Aletleri, ‘Doğa Dostu Teknoloji’ yaklaşımıyla yüksek enerji ve su tasarruflu ürünlerin geliştirilmesinde öncü bir rol üstleniyor. 22 Mart Dünya Su Günü’nde su kaynaklarının etkin kullanımına dikkat çeken marka, daha az su tüketimine odaklanan yaklaşımı ile bugün tüketicilerine yüksek su tasarruflu ürünler sunuyor. 

Bosch Ev Aletleri’nin ‘Doğa Dostu Teknoloji’ yaklaşımını aktaran Bosch Ev Aletleri’nin Pazarlama Müdürü Özlem Koçdar; “Yaşam için teknoloji sadece bir slogan değil, yaptığımız inovasyondan, günlük iş akışlarımıza her adımımızı şekillendiren bir felsefe. Dolayısı ile doğal kaynaklarımızı korumak, sürdürülebilir bir yaşamı desteklemek en büyük sorumluluğumuz ve marka karakterimizin bir parçası, attığımız her adımda doğal olarak bunu düşünüyor, dikkate alıyor ve buna göre hareket ediyoruz. Doğal kaynakları koruduğumuz teknolojilerdeki en önemli başlıklardan birisi de yaşam kaynağımız olan su. Daha az su tüketimine odaklanan yaklaşımımız ile bugün 16 yıl önceye kıyasla, fazla su tüketiminin önüne geçiyor, yüzde 60’a varan tasarruflu ürünler sunuyoruz” bilgilerini veriyor.  

Evlerde sık kullanılan çamaşır ve bulaşık makinelerinde artık tüketicilerin de su tasarrufu sunan ürünlere yöneldiğini belirten Koçdar; “Marka olarak üstlendiğimiz sorumluluğu artık tüketicilerimizle birlikte üstleniyoruz. Su ve enerji tasarrufu sağlayan ürünlere olan talep günden güne artış gösteriyor. Örneğin, her yıkamada 10 litre su tasarrufu sağlayan i-DOS çamaşır makinelerimiz tüketicilerimizin odağına aldığı bir grup. Çevreci otomatik su tasarruf sistemi ActiveWater™ ile maksimum verimlilik sağlayan bulaşık makinelerimiz de her damla suyun değerini bilen tüketicilerimizin odağında. Örneğin; su şampiyonu ürünümüz GV650-SMS6ECI81T, eco programda sadece 6.7lt su harcamakta. Susuz hijyen sağlayan çözümlerimiz de var; ActiveOxygen teknolojimiz, hiç su kullanılmadan çamaşırların ozon ile havalandırılarak tazelenmesini sağlıyor. Her seferinde su kullanımı gerektirmediğini düşündüğünüz bir kez giyilen kıyafetler ya da yünlüler, atkı, bere gibi parçaları bu teknoloji ile tazelemek mümkün.  Bosch Ev Aletleri olarak evlerdeki en iyi doğa dostu yardımcılar olmaya devam edeceğiz. 22 Mart Dünya Su Günü’nde herkesi daha fazla sorumluluğa ve farkındalığa davet ediyoruz” diyor.