Her yıl Dünya Ekonomi Forumu’nda açıklanan Küresel Riskler Raporu’nun tanıtımı TÜSİAD, Marsh Türkiye ve Zurich Sigorta iş birliğinde 23 Mart Salı günü, 10:00-12.30 arasında çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek.

Dünya Ekonomik Forumu’nun bu yıl yayımlanan Küresel Riskler Raporu’nda, Küresel Risk Algı Anketi sonuçlarından elde edilen diğer risklerle birlikte COVID-19 salgınının yarattığı riskler geniş olarak ele alınıyor. Raporda pandemiden çıkartılacak derslerden ve tarihsel risk analizinden yararlanarak, dayanıklılığı artırmaya yönelik öneriler de sunuluyor.

Olağanüstü hava olayları, dijital eşitsizlik ve siber güvenlik ilintili risklerinin öne çıktığı raporda, kısa vadede COVID-19 salgını ile tetiklenen sağlık, ekonomik ve teknolojik eşitsizliklerin toplumsal uyumun ve genç neslin üzerinde oluşturabileceği baskıya dikkat çekiliyor. Öte yandan, iklim değişikliğinin kaçınılmaz sonuçları hakkında küresel iş birliğinin önemi vurgulanıyor.

Toplantının açılış konuşmaları Marsh Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Bayazıt ve Zurich Sigorta CEO’su Yılmaz Yıldız tarafından yapılacak. Konuşmaların ardından TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Barış Oran, İş Dünyası Riskleri başlıklı bir konuşma yapacak. Küresel Risk Raporu Marsh Kıta Avrupası Risk Yönetimi Lideri Carolina Klint ve Zurich Sigorta Grubu, Ticari Sigortalar CRO’su Eugenie Molyneux tarafından sunulacak.

Toplantıda pandemi ile beraber şekillenen küresel risklerin uzman konuklarla tartışılacağı bir panel düzenlenecek. Panele Marsh Türkiye Eş CEO’su Tarık Serpil, Zurich Sigorta CEO’su Yılmaz Yıldız, Ekonomist Dr. O. Cevdet Akçay, Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. M. Levent Kurnaz ve New York Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selçuk Şirin konuşmacı olarak katılacak.

“2021 Küresel Riskler Raporu”  tanıtım toplantısına katılımınızdan memnuniyet duyacağız. 

“2021 Küresel Riskler Raporu”  – Tanıtım Webinarı

Tarih:    23 Mart 2021 

Saat:     10:00 – 12:30

Kayıt için lütfen tıklayınız, etkinlik günü aynı link üzerinden etkinliği takip edebilirsiniz.

*Eşzamanlı çeviri olacaktır.

Program:

Moderatör: Açıl Sezen

10.00 – 10:15     Açılış Konuşmaları

 Tayfun Bayazıt – Yönetim Kurulu Başkanı, Marsh Türkiye

  Yılmaz Yıldız – CEO, Zurich Sigorta Grubu Türkiye

 10.15 – 10.30      İş Dünyası Riskleri

  Barış Oran – Yönetim Kurulu Üyesi, TÜSİAD

 10.30 – 11.00     Küresel Risk Raporu Sunumu

 Carolina Klint – Risk Yönetimi Lideri, Marsh Kıta Avrupası

Eugenie Molyneux – Ticari Sigortalar CRO’su, Zurich Sigorta Grubu

 11.00 – 12.30    Panel

Dr. O. Cevdet Akçay – Ekonomist

Prof. Dr. M. Levent Kurnaz – Boğaziçi Üniversitesi

Prof. Dr. Selçuk Şirin – New York Üniversitesi

Tarık Serpil – Eş CEO, Marsh Türkiye

Yılmaz Yıldız- CEO, Zurich Sigorta Grubu Türkiye