Türkiye dahil 57 ülkede faaliyet gösteren; bünyesinde Salomon, Arc’teryx, Peak Performance, Atomic, Suunto, Wilson ve Precor gibi dünyaca ünlü markaları bulunduran Amer Sports’un EMEA Bölgesi (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) İş Geliştirme Direktörlüğü görevine Ceylan Ateş getirildi.

2015 yılından bu yana Amer Sports’un üst düzey yöneticilerinden biri olan Ateş, yeni görevinde de bir Türk kadını olarak büyük başarılar elde etmeyi hedeflediğini söyledi.

Amer Sports’un büyümesinde uzun süredir değerli katkılara imza atan, özellikle Covid-19 salgını şartlarına rağmen iş geliştirme alanında kilit figürlerden biri olan Ceylan Ateş, yeni görevine kısa süre önce atandı.

2021 yılının Ocak ayında Amer Sports EMEA Bölgesi İş Geliştirme Direktörü olan Ceylan Ateş, yeni pozisyonu ile ilgili şunları söyledi: 

“Amer Sports ailesinin bir parçası haline geldiğim 2015 yılından bu yana gerçekleştirdiğim çalışmalar sonrasında bu pozisyona atanmaktan dolayı çok mutluyum. Bir Türk kadını olarak bu konuma gelmek de beni ayrıca gururlandırıyor. Yeni görevimde de Amer Sports için değerli çalışmalara imza atacağıma inanıyorum.”

Amer Sports ürün satış hacmini genişletmeye devam ediyor

Sektörel trendleri belirleyen Salomon, Arc’teryx, Peak Performance, Atomic, Suunto, Wilson ve Precor gibi markaları bünyesinde bulunduran Amer Sports, ürün satış hacmini genişletmeyi de sürdürüyor.

2019 yılında ürün satış hacmi 3 milyar Avro’ya ulaşan Amer Sports’un bünyesinde yaklaşık 10.000 çalışan da görev yapıyor.