Çin, uzay görevleri için roket motorları geliştiriyor

KOBİ Postası

China Aerospace Science and Technology Corporation (CASC) Salı günü yaptığı açıklamada, Çin’in yaklaşmakta olan uzay görevleri için yeni bir roket motoru hattı oluşturacağını duyurdu.

Devlete ait uydu ve roket üreticisine göre, ülkenin ağır yük taşıyıcı roketlerine hizmet edecek bir hidrojen / oksijen yüksek itme kademeli yanma döngüsü motoru için temel teknolojilerde ilerleme kaydedildi.

Önceki raporlara göre, CASC, 140 ton düşük Dünya yörüngesine taşıma kapasitesine sahip bir ağır kaldırma roketi geliştiriyor. Roket, Çin’in ay keşifleri, derin uzay araştırmaları, büyük ölçekli uzay altyapısı inşası ve uzay kaynağı geliştirme için destek sunacak.

Ayrıca roket üreticisi, Çin uzay istasyonunun farklı modüllerini fırlatmak için kullanılacak olan Long March-5B taşıyıcı roketi için tasarlanan yüksek itme gücüne sahip oksihidrojen motoru için kısa süre önce bir güvenilirlik testi çalışmasını tamamladı. Çekirdek modülün bu baharda piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

LUJO HOTEL BODRUM ETKİLEYİCİ ATIK YÖNETİM PROJESİ İLE SIFIR ATIK BELGESİNE HAK KAZANDI

Tesiste ve ofislerde çıkan atıkları mümkün olduğunca azaltan ve ayrıştıran Lujo Hotel Bodrum sektör için bir örnek teşkil ederek “Sıfır Atık Belgesi”ne sahip oldu. Bodrum’un Güvercinlik Koyu’na mevcut doğayı koruyarak […]

KOBİ Postası'nı takip ettiğiniz için teşekkür ederiz

ABONE OLUN