Avrupa Merkez Bankası Başkanı Lagarde: Dijital bir euromuz olacak

KOBİ Postası

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, ECB’nin olası “dijital Euro” ihracına yönelik kamuoyu görüşü alınmasının tamamlandığını bildirdi. Lagarde, “Bitcoin spekülatif bir varlık. Marttan sonra üye devletlerin kısıtlamalara devam etmeleri gerekirse bu endişe verici olur” açıklamasında bulundu.

Öte yandan önlemlerin çare olamadığı Avro Bölgesi, aşıdaki yavaş seyirle “çift dipli resesyonun” eşiğinde.
Brexit’in olumsuz etkisi, Kovid-19 vaka sayısındaki artışla sıkılaşan kısıtlamalar ve aşılama sürecinde yaşanan sıkıntıların Avro Bölgesi ekonomisini “çift dipli” veya “W tipi” olarak adlandırılan resesyona sürüklemesi bekleniyor. Önlemlerin çare olamadığı Avro Bölgesi ekonomisinde bu yılın başında yeniden küçülme öngörülüyor. Uzmanlar, Avrupa ülkelerine, ekonomik kurumlar da Avro Bölgesi’ne yönelik büyüme tahminlerini düşürürken, ECB ve borçlu hükümetler üzerinde daha fazla mali destek sağlamaya yönelik baskının artması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

<strong>Samsung, yapay zekâ destekli yeni robot süpürgesiyle ev temizliğinde devrim yaratıyor! </strong>

Samsung’un CES 2021 etkinliği kapsamında görücüye çıkardığı, Intel Yapay Zekâ destekli dünyanın ilk akıllı robot süpürgesi JetBot 90 AI+ ile evlerinizi zahmetsiz bir şekilde temizlemeniz mümkün hale geliyor. Samsung, CES […]

KOBİ Postası'nı takip ettiğiniz için teşekkür ederiz

ABONE OLUN