NVIDIA, dünyanın en popüler ekran kartı serisinin yenisi olan GeForce RTX 3060’ı tanıttı

KOBİ Postası

NVIDIA Ampere mimarisiyle güçlendirilen GeForce GTX 1060’ın 10 katına kadar ışın izleme performansını sunan RTX 3060 329 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

NVIDIA, dün akşam gerçekleştirdiği etkinlikte NVIDIA Ampere mimarisini yeni GeForce® RTX™ 3060 ekran kartını milyonlarca PC oyuncusu için hazır hale getirdiğini duyurdu. Verimli, yüksek performanslı mimarisi ve ikinci nesil NVIDIA RTX™ ile RTX 3060, NVIDIA DLSS ve diğer teknolojileriyle donanım ve ışın izleme teknolojisi desteğini bir araya getiriyor.   GeForce RTX 329 dolardan başlayan fiyatlarla oyuncularla buluşacak.

NVIDIA’nın 60 sınıfı ekran kartları geleneksel olarak Steam’deki oyuncuların favori oyun kartları olmuş ve GTX 1060’ın, 2016 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana GPU oyun listelerinin zirvesindeki pozisyonu istikrarlı bir şekilde korumuştur. Bugün GeForce oyuncularının yaklaşık yüzde 90’ı GTX sınıfı bir GPU’ya sahip.

NVIDIA Küresel GeForce Pazarlama Başkan Yardımcısı Matt Wuebbling “Oyun sektöründeki standartları hızla yeniden tanımlayan ışın izleme teknolojisi durdurulamaz bir şekilde gelişiyor. Ampere mimarisiyle birlikte NVIDIA şimdiye kadarki en hızlı satış rekorunu kırdı ve bu sayede RTX 3060, RTX 30 serisi teknolojisini dünyanın her yerinden milyonlarca oyuncuyla bir araya getirmeyi başardı” şeklinde konuştu.

Yepyeni oyunlarla birlikte sinematik grafikler ve gerçek zamanlı ışın izleme teknolojisi sayesinde daha büyük dünyaların kapıları aralanırken bu oyunlar sadece RTX destekli platformlarda oynanabilecek. GeForce RTX 3060, GTX 1060’ın iki katı raster performansına ve 10 katı ışın izleme teknolojisi performansına sahip. Bu sayede Cyberpunk 2077 ve Fortnite gibi son teknoloji oyunlar saniyede 60 karede RTX teknolojisiyle müthiş bir performans artışının yakalandığı güçlü bir oyun PC platformunun temeli oluşturacak.

RTX 3060 şu özelliklere sahip:

  • 13 gölgelendirici-TFLOP
  • Işın izleme desteği için 25 RT-TFLOP
  • NVIDIA DLSS desteğine güç sağlamak için 101 tensör-TFLOP (Derin Öğrenme Süper Örnekleme)
  • 192 bit bellek arayüzü
  • 12 GB GDDR6 bellek 

Yeniden boyutlanabilir BAR, RTX 3060 ile başlayarak tüm GeForce RTX 30 serisinde desteklenecek. Uyumlu bir ana kartla birleştirildiğinde bu gelişmiş PCI Express teknolojisi, tüm GPU belleğine aynı anda CPU tarafından erişilmesine olanak tanıyarak birçok oyunda performans artışını sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

0-4 YAŞ ARASI MÜSTAKİL KONUTLARDA PANDEMİ DALGASI, FİYATLAR TÜRKİYE GENELİNDE SON BİR YILDA YÜZDE 67 ARTTI

Teknoloji Odaklı Gayrimenkul Değerleme Ve Lokasyon Analizi Platformu Endeksa.com, pandeminin konut satış ve kira değerlerine etkisini analiz etti. Endeksa’nın verilerine göre, pandeminin etkisinin konutların kira değerinden çok satış değerine etki ettiği ve […]

KOBİ Postası'nı takip ettiğiniz için teşekkür ederiz

ABONE OLUN