MOBİSAD İL TEMSİLCİLERİ YILLIK TOPLANTISINDA MOBİL İLETİŞİM SEKTÖRÜNÜN NABZINI TUTACAK

KOBİ Postası

MOBİSAD’ın gerçekleştirdiği etkinlikler, ilk kez düzenlenen “İl Temsilcileri Yıllık Değerlendirme Toplantısı” ile devam ediyor. 14 Ocak 2021, Perşembe günü, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu’nun da katılacağı etkinlik, MOBİSAD’ın resmi YouTube ve sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlanacak. Toplantıda, mobil iletişim sektörünün nabzı tutulacak.

Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği (MOBİSAD),bu yılilkini gerçekleştireceği“İl Temsilcileri Yıllık Değerlendirme Toplantısı” ile mobil iletişim sektörünün nabzını tutacak. Etkinliğin açılış bölümüne, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu konuk olarak katılacak. 14 Ocak 2021, Perşembe günü saat 11.00’da video konferans şeklinde gerçekleştirilecek toplantı, MOBİSAD’ın ataması yapılmış 72 ilde ve atama çalışmaları süren diğer illerde bulunan temsilcilerini ve sektör mensuplarını bir araya getirecek. Etkinliğin açılış bölümünde yer alacak diğer isimler iseilk cep telefonlarının 90’lı yıllarda pazara sunulduğu mobil iletişim sektörünün ikinci nesil çalışanlarını temsil eden MOBİSAD Mersin İl Temsilcisi Melis Yıldız, mobil iletişim sektörünün tecrübeli isimlerinden MOBİSAD Gümüşhane İl Temsilcisi ve Gümüşhane Ticaret Odası Başkanı İsmail Akçay, İstanbul Medipol Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kerem Alkin ve MOBİSAD Başkanı Mustafa Kemal Turnacı olacak. Konuşmacılar, mobil iletişim sektörü ile ilgili görüş ve önerilerini bu alanda kamunun en yetkili isimleri olan Bakan Yardımcısı Dr. Sayan ve BTK Başkanı Karagözoğlu’na ilk elden iletme fırsatı yakalayacak. Etkinlik MOBİSAD’ın resmi YouTube ve sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlanacak.

800 bin dolaylı istihdam sağlayan ekosistem temsil edilecek

Türkiye genelinde bulunan temsilcilikleri ile geniş bir üye ağı bulunan ve yaklaşık 170 bin doğrudan ve 800 bin dolaylı istihdam sağlayan ekosistemin merkezinde olan MOBİSAD, bu yıl ilkini düzenleyeceği yıllık değerlendirme toplantısı ile ekosistemin tüm temsilcilerini buluşturarak, sorunlarını dinlemeyi hedefliyor.

Etkinlik hakkında konuşan MOBİSAD Başkanı Mustafa Kemal Turnacı, “MOBİSAD olarak, Türkiye’nin en büyük ekosistemine sahip sivil toplum kuruluşlarından (STK) biriyiz. Bu kadar büyük bir ekosistemin yaşadığı sorunlar ise çözüme kavuşturulmadığı zaman, tüm toplumu etkileyebilecek yaralara dönüşebiliyor. Bu nedenle sektör temsilcilerimizle periyodik olarak bir araya gelerek onların taleplerini dile getirebilecekleri bir platform oluşturmak istedik. Bu yıl ilkini düzenleyeceğimiz bu değerlendirme toplantılarını, bundan sonra her yıl gerçekleştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Haberleşmeye aile başına yıllık 3 bin 736 TL harcandı

Türkiye’de 2020 yılında evlerinde bir sabit telefon ile genişbant internet aboneliği bulunan ve her bireyi cep telefonu hattı sahibi olan 4 kişilik bir ailenin yıllık ortalama haberleşme gideri vergiler dahil […]

KOBİ Postası'nı takip ettiğiniz için teşekkür ederiz

ABONE OLUN