20-25 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek festivalde “Uzun Metraj”, “Belgesel” ve “Üniversiteler Arası Kısa Metraj” dalında ödüller dağıtılacak.

21. Uluslararası Frankfurt Türk Filmleri Festivali, bu yıl 20-25 Haziran 2021 tarihleri arasında yapılacak. Festival geçen sene olduğu gibi bu sene de “Uzun Metraj”, “Belgesel” ve “Üniversiteler Arası Kısa Metraj” dallarında çekilen filmlere ev sahipliği yapacak.

Festivale tüm dallarda başvurular ise 15 Ocak – 15 Şubat tarihleri arasında yapılabilir. 

Festival geçen yıl yapılmadı

1-6 Kasım 2020 tarihlerinde yapılması planlanan 20. Uluslararası Frankfurt Türk Filmleri Festivali, koronavirüs rakamlarında yeniden artış yaşanması ve alınan tedbirlerin sıkılaştırılması nedeniyle yapılamamıştı. Festival, ödül törenini 2021 yılına erteleme kararı aldı.

Yapılamayan 2020 festivalinin ödülleri de 22 Haziran 2021’deki galada sahiplerine teslim edilecek. 2021 yılı festivalinin ödülleri ise 25 Haziran 2021’de düzenlenecek kapanış galasında sahiplerini bulacak.

Festivale yapılan başvuruların ardından 1 Mart’ta eserler Türkiye jürisine teslim edilecek. Ardından filmler, 31 Mart’ta Almanya jürisine gönderilecek.

Festival direktörlüğünü Hüseyin Sıtkı’nın, Türkiye Koordinatörlüğünü Serap Gedik’in, festival danışmanlığını Caner Ural, Hatice Aşkın ve Mahiye Sabuncuoğlu’nun yaptığı Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali’ne başvuru yapmak, yönetmeliğe ve detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayın.