Dünya Bankası, Afrika ülkelerine 5 yılda 5 milyar dolarlık yatırım yapacak

KOBİ Postası

Dünya Bankası, COVID-19 pandemisinden iyileştikten sonra 11 Afrika ülkesinde bozulan manzaraların geri getirilmesine, tarım üretkenliğini artırmaya ve geçimini artırmaya yardımcı olmak için önümüzdeki beş yılda 5 milyar dolar yatırım yapacak.

Dünya Bankası Grubu Başkanı David Malpass, bu ülkeler salgından kurtuldukça ve 2025’e kadar biyolojik çeşitlilik kaybı ve iklim değişikliğinin etkisiyle uğraştıkça yatırımın geçim kaynaklarının iyileştirilmesine yardımcı olacağını söyledi.

Malpass, yardımı, iklim değişikliği ve biyolojik çeşitlilik kaybını ele alan, Fransa ve Birleşmiş Milletler ile ortaklaşa düzenlenen üst düzey bir toplantı olan One Planet Zirvesi’nde duyurdu.

Malpass, paranın tarım, su, topluluk kalkınması, gıda güvenliği, dayanıklı altyapı, peyzaj restorasyonu ve yenilenebilir enerji alanlarındaki müdahaleleri finanse edeceğini söyledi.

Banka yaptığı açıklamada, fonların Sahel bölgesi, Çad Gölü ve Afrika Boynuzu ülkelerine fayda sağlayacağını söyledi. Ülkeler Burkina Faso, Çad, Cibuti, Etiyopya, Eritre, Mali, Moritanya, Nijer, Nijerya, Senegal ve Sudan’dır.

Malpass, Dünya Bankası’nın ülkelerin peyzaj bozulmasını ele alma çabalarını artırmaya adanmış PROGREEN küresel fonunun Burkina Faso, Çad, Mali, Moritanya ve Nijer’deki projeler için 14,5 milyon dolar ekleyeceğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

<strong>AvivaSA’dan Pandemi Yardım Projesi </strong>

AvivaSA, pandeminin 60 yaş üstü insanlar üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmak için hayata geçirdiği “Pandemi Yardım Projesi” çerçevesinde İstanbul Büyükşehir İlçe Belediyeleri işbirliğiyle 2 bin 300 kişiye sağlıklı gıda kolisi ve […]

KOBİ Postası'nı takip ettiğiniz için teşekkür ederiz

ABONE OLUN