Bitcoin’de 146 bin dolarlık tahmin yapan kurumdan yeni analiz

KOBİ Postası
Bitcoin’de uzun vadeli fiyat tahmininin 146 bin dolar olduğunu açıklayan JPMorgan’a göre ABD’de Bitcoin’e dayalı bir ETF’ye onay verilmesi popüler kripto paranın fiyatı üzerinde kısa vadeli baskı oluşturabilir. Ancak kurumun beklentisi böyle bir gelişmenin uzun vadede Bitcoin’e olumlu etki edeceği yönünde

JPMorgan Chase & Co.’ya göre ABD’nin Bitcoin Borsa yatırım fonuna (ETF) onayı konusu kısa vadede dijital paranın fiyatı üzerinde baskı oluşturabilir.

Kurum bunun nedeni olarak böyle bir araçtan gelecek rekabetin, dünyanın en büyük kripto para fonu Grayscale Bitcoin Trust’tan çıkışı tetikleyebilecek olması olasılığına işaret etti. ETF’in Grayscale’in etkin özelliğini azaltarak çıkışlara ve priminin net varlık değerine oranında düşüşe neden olabileceği belirtiliyor.

Nikolaos Panigirtzoglou’nun liderliğindeki JPMorgan stratejistlerine göre bu da Bitcoin’in fiyatında düşüşe neden olabilir.

Stratejistlerin Cuma günkü notunda, GBTC’den çıkış dalgalarının ve primindeki bir çöküşün Bitcoin için kısa vadeli negatif sonuçları olabileceğinin altı çizildi.

Bazı yorumcular ABD’de Bitcoin ETF’sinin onaylanması konusunu büyük ölçüde Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nda (SEC) yaşanan lider değişikliğine bağlı görüyorlar.

VanEck Associates Corp. Bitcoin’e dayalı bir ETF için yakın zamanda SEC’e başvuru yapmıştı.

JPMorgan stratejistleri Bitcoin ETF’sinin kripto paralar için uzun vadede pozitif bir gelişme olacağını düşünüyorlar.

En popüler kripto para Bitcoin’in fiyatı 8 Ocak’ta 42 bin dolara yaklaşmasının 31 bin dolar seviyesine kadar geriledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Microsoft Türkiye’den PERYÖN üyelerine ve paydaşlarına özel, ücretsiz “Geleceğin Yetkinlikleri Eğitim Programı”

PERYÖN – Türkiye İnsan Yönetimi Derneği ile Microsoft Türkiye, insan kaynakları alanındaki yenilikçi, yaratıcı ve başarılı uygulamalarına bir yenisini daha ekledi. Microsoft Cloud Society platformunun gücünü, PERYÖN üyelerine ücretsiz taşımayı amaçlayan “Geleceğin […]

KOBİ Postası'nı takip ettiğiniz için teşekkür ederiz

ABONE OLUN