Fed Şikago’ya göre faizler ancak 2024’te yükselmeye başlar

KOBİ Postası

ABD Merkez Bankası (Fed) Chicago Başkanı Charles Evans, faiz oranlarının ancak 2024’te yükselmeye başlayabileceğini söyledi.

Wisconsin Bankacılar Derneği Midwest Ekonomik Tahmin Forumu’nda konuşan Evans, enflasyonun yüzde 2.0 hedefe yükselmesine izin vermek için bu kadar süre gerekebileceğini vurgulayan Evans, enflasyonun ortalama yüzde 2.0 hedef konumuna ulaşılmasının ardından, faizlerin de yavaşça yükseltmeye başlayabileceklerini söyledi.

Daha önce açıkladığı gibi beklentisinin, bu yıl ABD ekonomisinin yüzde 4.0 dolayında büyüyeceği yolunda olduğuna işaret eden Evans, ancak, hızlı yükselen coronaviras enfeksiyonlarının etkisiyle büyümenin duraklayabileceğini ya da yavaşlayabileceğini düşündüğünü söyledi. Evans ayrıca, ABD’de işsizlik oranının da 2021 yılının sonunda yüzde 5.0 düzeyine gerileyebileceğini ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

<strong>Gelecek için sorumluluk alan projeler ödüllendirildi</strong>

Koç Topluluğu’nun satın alma ve tedarik zinciri yönetimi alanında faaliyet gösteren şirketi Zer’in sorumlu tüketim ve üretim projelerini değerlendirdiği Hayalimiz Benzer İş Birliği Programı’nda ödül alan şirketler belli oldu.  ‘Geleceğimiz […]

KOBİ Postası'nı takip ettiğiniz için teşekkür ederiz

ABONE OLUN