Bitcoin 41,012 dolar ile yeni zirvede

KOBİ Postası

Kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin, artan kurumsal alımlarla 41,000 doları da aşarak yeni zirveye tırmandı. Yeni yılın başından itibaren artan hızla yükselen Bitcoin, son 24 saatte yüzde 3.78 artışla 41,012 dolarlık yeni zirveyi gördü.

Analistlere göre, yatırımcıların Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yönelik artan ilgisi, küresel düzeyde etkin olan istikrarsızlığın ne zaman düzeleceğine ilişkin belirsizlikten kaynaklanıyor. Kripto para piyasalarındaki gelişmeleri değerlendiren Bittrt Araştırma Müdürü Helin Çelik, son tırmanışlarla Bitcoin’in Tesla’yı da geride bıraktığına dikkat çekerek, “Bitcoin, Alibaba’dan sonra Tesla’yı da geride bıraktı. Piyasa değeri anlamında en iyi şirketler listesinde yer alan ve gün geçtikçe konumunu yukarıya taşıyan Bitcoin, Tesla’yı geçerek 10.sıraya yükseldi. Yükselişiyle birlikte 716 milyar dolara ulaştı” dedi.

Helin Çelik, “XRP, kripto para sıralamasında yeniden dördüncü sırada. Son 24 saat içerisinde yüzde 40’tan fazla değer kazanan XRP, CoinMarketCap verilerine göre 13.658.819.272 dolara yükseldi. Geçtiğimiz günlerde yerini LTC’ye bırakan kripto para birimi yeniden yerini aldı” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Airbus 2020 teslimat rakamları dayanıklılığın göstergesi

● 566 ticari uçak teslimatı, adaptasyon planına uygun olarak 2019’a göre yüzde 34 daha az ● 383 yeni uçak siparişi, 268 adet net sipariş, 7,184 adet bekleyen sipariş #Airbus Airbus […]

KOBİ Postası'nı takip ettiğiniz için teşekkür ederiz

ABONE OLUN