AB ilaç ajansı Moderna’nın Kovid-19 aşısının kullanımına onay verilmesini tavsiye etti

KOBİ Postası

Avrupa İlaç Ajansı, Moderna’nın geliştirdiği yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının onaylanması için tavsiye kararı aldı.

Moderna’nın geliştirdiği Kovid-19 aşısı en önemli Avrupa Birliği panellerinden birinin desteğini kazanarak birliğin salgına karşı en önemli ikinci aşısı olma yolunda ilerliyor.

Öneri kararı Avrupa İlaç Ajansı tarafından çarşamba günü duyurulurken Avrupa Komisyonu’nun kararı imzalaması da onay için son adım olacaktır.

AB liderleri, artan koronavirüs vakalarıyla birlikte aşının onay alması ve dağıtılması konusunda artan bir baskıyla karşı karşıya. 27 ülkenin üye olduğu AB, Pfizer ve BioNTech’in geliştirdiği aşılarla geçen hafta aşılama sürecini başlatmıştı fakat aşıların kullanıma sunulma sürelerinin ülkelere göre değişiklik göstermesi önemli bir sorun.

Fransa 10 bin kişiden daha az insanı aşılarken Almanya 300 binden fazla kişiyi aşılamayı başardı. ABD ise neredeyse 5 milyondan fazla insanı aşılarken İngiltere 1,3 milyon insana aşıladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

<strong>Groupama Sigorta’nın Satıştan sorumlu yeni Genel Müdür Yardımcısı Cevdet Altuğ oldu</strong>

Global arenada 9 ülkede faaliyet gösteren ve sigorta sektöründe köklü bir mirası bulunan Groupama Sigorta, yönetim kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. Şirket, Satıştan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine sektörün deneyimli isimlerinden […]

KOBİ Postası'nı takip ettiğiniz için teşekkür ederiz

ABONE OLUN