ÜNLÜ & Co danışmanlığında, SEK’in CLA Süt ve Süt Ürünleri’ne satış sözleşmesi imzalandı

KOBİ Postası

Türkiye’nin lider yatırım hizmetleri ve varlık yönetim grubu ÜNLÜ & Co’nun finansal danışmanlığını üstlendiği işlemde, Türkiye’nin lider süt ve süt ürünleri markası SEK’in CLA Süt ve Süt Ürünleri Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye (“CLA Süt ve Süt Ürünleri”) satış işlemi ile ilgili sözleşme imzalanmıştır. SEK, Tat Gıda San. A.Ş. (“Tat Gıda”) bünyesinde süt ve süt ürünleri üretimini yürüten iş kolu olarak faaliyet göstermektedir. Rekabet Kurumu ve ilgili diğer ön koşulların gerçekleşmesiyle birlikte devir tamamlandığında SEK, CLA Süt ve Süt Ürünleri çatısı altında büyümesini sürdürecektir.

Gıda sanayii içinde çok önemli bir paya sahip olan süt ve süt ürünleri sektöründe imzaları atılan işleme aracılık eden ÜNLÜ & Co Kurumsal Finansman Danışmanlık Yönetici Direktörü İbrahim Romano “Temel sektörlere ve markalara olan yatırımcı ilgisinin yüksek olduğunu görüyoruz. ÜNLÜ & Co olarak bu önemli işleme finansal danışman olarak aracılık etmiş olmaktan ve sektörünün önde gelen şirketlerinin bize duyduğu güvenden dolayı gururluyuz. Yeni yıla arka arkaya imzaladığımız işlemler ile hızlı bir şekilde başladık. Bu da bize, şirket satın alma ve birleşmelerinde 2021’in iyi bir yıl olacağını ve M&A pazarının hareketli geçeceğini gösteriyor. Türkiye’nin geleceğine ve büyüme potansiyeline olan inancımızla gelecekte de ülke ekonomisine desteğimizi sürdüreceğiz” diye konuştu.

ÜNLÜ & Co Kurumsal Finansman Danışmanlık Direktörü Zeynep Koçak, Türkiye gıda sektörünün köklü ve önemli markalarından birini içeren satış işlemine finansal danışman olarak aracılık etmekten mutluluk duyuyoruz. Bu işlem bize Türkiye’de oturmuş ve lider markalara olan ilginin yerli ve yabancı yatırımcılar nezdinde önemli seviyede olduğunu gösterdi. Önümüzdeki dönemlerde de bu ilginin artarak devam edeceğini ve 2021 yılında başarılı işlemlere aracılık edeceğimizi düşünüyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Setur, 2020'de en yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan turizm şirketi oldu

Setur, SIA Insight tarafından yapılan araştırmada 84,05’lik değerle 2020’de en yüksek memnuniyeti sağlayan turizm şirketi oldu.

KOBİ Postası'nı takip ettiğiniz için teşekkür ederiz

ABONE OLUN