Georgia seçimleri ve Biden’ın ofise geçme süreci…

KOBİ Postası

ENVER ERKAN, TERA YATIRIM<<

ABD’de 600 USD – 2000 USD belirsizliği devam ederken zayıf USD teması halen etkin durumda. 28 Aralık’ta ABD Temsilciler Meclisi, 600 USD’lik teşvik çeklerini 2.000 USD’ye çıkarmak için bir tasarıyı onayladı ve Senato’ya gönderdi. Ancak Senato çoğunluk lideri McConnell, 2000 USD’lik çeklerin önüne set koydu ve maaş yardımlarının artırılmasını engelledi. Dolayısıyla 600 USD’lik çekler şu anda hala daha olası…

Bu ortamda 5 Ocak Georgia seçimleri Senato matematiğini belirleyecek ve hala az da olsa mavi dalga olasılığı var, bu nedenle takip edilecektir. Cumhuriyetçi ve Demokrat adaylar başa baş görünüyorlar. Cumhuriyetçi aday kazanırsa Senato çoğunluğunu da alacaklar, ancak Demokrat aday kazandığı zaman Senato eşitleniyor ve Başkan Yardımcısı Kamala Harris nedeniyle çoğunluğu kazanmış sayılıyorlar. Senato kontrolü, Biden’ın politika uygulamalarının Kongre aşamasını geçmesi açısından çok kritik bir eşik, bu yüzden Cumhuriyetçiler burayı da kaybetmeyi düşünemezler. 2022’de ise Temsilciler Meclisi’nin tamamı ve Senato’daki 100 koltuğun 34’ü ara seçime girecekler.

Seçiciler Kurulu’nun 14 Aralık’ta Biden’ı başkan seçmesinin ardından, 6 Ocak günü Kongre’de eyaletlerden gelen sonuçlar sayılacak ve itiraz süreci için söz hakkı verilecek. Bir eyalet için hem Temsilciler Meclisi, hem de Senato nezdinde itirazın kabul görmesi gerekiyor. Trump kanadı, seçim sonuçlarına itiraz konusunda sesini yükseltse de, Temsilciler Meclisi Demokratlarda olduğu için bütün itirazlar reddedilecek. Dolayısıyla, süreç en fazla birkaç saat uzayacak ve değişen bir şey olmayacak ve Biden başkan ilan edilecek. Biden’ın 20 Ocak’ta Beyaz Saray’a geçmesi bekleniyor.

Georgia elections and Biden’s transition to the office …

While the uncertainty of 600 USD – 2000 USD continues in the USA, the weak USD theme is still active. On December 28, the US House of Representatives approved a bill to increase the $ 600 incentive checks to $ 2,000 and sent it to the Senate. But Senate majority leader McConnell blocked the $ 2,000 checks and prevented the increase in salary benefits. Therefore, 600 USD checks are still more possible now.

In this environment, the January 5th Georgia elections will determine Senate mathematics and there is still a slight possibility of a blue wave, so it will be followed. Republican and Democratic candidates seem to be head-to-head. If the Republican candidate wins, they will also get the Senate majority, but when the Democrat nominate wins, the Senate is equalized and they are considered to have won the majority due to Vice President Kamala Harris. Senate control is a very critical threshold for Biden’s policy implementation to pass the Congress stage, so Republicans wouldn’t think of losing it either. In 2022, the entire House of Representatives and 34 of the 100 seats in the Senate will enter mid-term elections.

After the Electoral College elected Biden as the president on December 14, the results from the states will be counted at the Congress on January 6 and the right to speak for the appeal process will be given. For a state, the appeal must be accepted before both the House of Representatives and the Senate. While the Trump wing has been vocal about objecting to the election results, all objections will be rejected because the House of Representatives is with the Democrats. Also, the audio recordings of Trump’s Georgia elections are a headache. Therefore, the process will take a few hours at the most and nothing will change and Biden will be declared president. Biden is expected to go to the White House on January 20. Therefore, the process will take a few hours at the most and nothing will change and Biden will be declared president. Biden is expected to go to the White House on January 20.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

SPK, gayrimenkul değerleme hizmetlerine ilişkin tarifeyi belirledi

Brüt metrekaresi 250’yi aşmayanlar konut, ofis veya bürolar için değerleme ücreti 738 lira olacak. Bu tutar dükkan, plaza ve iş merkezlerinde 100 metrekareye kadar olanlarda 810 lira, 101-500 metrekare arası […]

KOBİ Postası'nı takip ettiğiniz için teşekkür ederiz

ABONE OLUN