Çin hurda çelik ithalatına izin verdi

KOBİ Postası

Çin, demir ve çelik malzemelerin geri dönüştürülmesine ilişkin ulusal standardı 17 Aralık’ta resmen yayınladı. Geri dönüştürülecek demir ve çelik malzemelerinin ithalatına izin veren uygulama 1 Ocak 2021’den itibaren başladı.

Ekoloji ve Çevre Bakanlığı (MEE), Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu, Gümrük Genel İdaresi, Ticaret Bakanlığı tarafından ortaklaşa yayınlanan bir duyuruya göre, geri dönüşüm demir ve çelik malzemelerin ithalat yönetimine ilişkin katı şartlar getirildi.

Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı’nın takip edeceği standart, demir ve çelik malzemelerin geri dönüşümü için tanımı, sınıflandırmayı, teknik gereksinimleri, inceleme yöntemlerini ve kabul kurallarını belirliyor. Yeni standartlar, hem yurtiçi hem de yurtdışından yüksek kaliteli geri dönüştürülmüş çelik kaynakların kullanımı için standart teknik destek sağlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Ekonomide 2021 beklentileri

Türkiye ekonomisi 2021 yılına işsizlik, enflasyon, geçim sıkıntısı gibi ağır sorunlarla giriyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yatırımcıları Türkiye’ye çekmek için ortaya konan “reform” söyleminin işe yarayıp yaramayacağı ise henüz bilinmiyor. Küresel […]

KOBİ Postası'nı takip ettiğiniz için teşekkür ederiz

ABONE OLUN