YASED Uluslararası Yatırım Zirvesi’nde küresel ekonomi ve yatırım ortamının geleceği konuşulacak

KOBİ Postası

Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) uluslararası yatırım dünyasının önemli isimlerini Uluslararası Yatırım Zirvesi’nde bir araya getirecek. Zirve 7 Aralık’ta başlayacak ve 5 gün sürecek. Zirvenin, Covid-19 ile mücadele sürecine uygun olarak dijital ortamda düzenleneceğini belirten YASED Başkanı Ayşem Sargın, “Zirve, uluslararası yatırım konusunda en geniş katılımlı ve en etkin zirvelerden olacak. Zirvede konuşulacak konular ile özellikle Covid-19 sonrası yatırım trendleri hakkında bilgiler verilecek. YASED Uluslararası Yatırım Zirvesi’nde üst düzey devlet temsilcileri, çok uluslu ve uluslararası şirketlerin üst düzey yöneticileri, akademisyenler ve fütüristler bir araya gelerek, karşılaşacağımız zorlukları, küresel tedarik zincirlerini, dijitalleşmeyi, etki yatırımlarını ve girişimci ekosistemini yorumlayacaklar” dedi.

Türkiye’deki uluslararası şirketleri temsil etmek amacıyla 1980 yılında kurulan ve Türkiye’ye gelen doğrudan uluslararası yatırımların yüzde 85’ini temsil eden, 30 ülkeden ve 15 sektörden gelen üyeleri olan Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED), 40’ıncı yılında dünyanın önde gelen uluslararası yatırımcılarını ilk defa düzenleyeceği Uluslararası Yatırım Zirvesi’nde bir araya getiriyor. 7 Aralık’ta başlayacak ve 5 gün sürecek olan Uluslararası Yatırım Zirvesi, küresel yatırım ortamının değerli ve tanınmış isimlerinin katılacağı panel ve konuşmalar ile alanında gerçekleşen en önemli zirvelerinden biri olacak.
Küresel ekonomi ve yatırım iklimindeki köklü değişiklikler değerlendirilecekYASED Başkanı Sargın “5 gün sürecek zirvemizin her günü yatırım dünyası için önemli bir temayı ele alacak, bu temaya ilişkin önemli isimleri bir araya getirecek.
Böyle bir dönemde küresel yatırımcıları bir araya getirmek ve gelecekteki uluslararası yatırımlar için değişen manzarayı konuşmak istedik. YASED Uluslararası Yatırım Zirvesi’nde üst düzey devlet temsilcileri, çok uluslu ve uluslararası şirketlerin üst düzey yöneticileri, akademisyenler ve fütüristler bir araya gelerek, karşılaşacağımız zorlukları, küresel tedarik zincirlerini, dijitalleşmeyi, etki yatırımlarını ve girişimci ekosistemini yorumlayacaklar. Değerli konuşmacılarımızın katkısıyla, değişen uluslararası iş ve yatırım iklimini üst düzey bir ortam yaratarak değerlendirmek istiyoruz” diye konuştu.
Katılımcı ve konuşmacıların zirvenin ardından gelecek döneme ilişkin yatırım trendlerini daha net görebileceğini anlatan Sargın, “Ülkelerin uluslararası yatırım çekmede ne kadar rekabetçi olduklarını da konuşacağız. Bu ülkelerin uluslararası yatırımcılar için ne gibi avantajlar sağladığını ortaya koyacak” ifadelerini kullandı.
‘Uluslararası Doğrudan Yatırımların Geleceği’ konuşulacakKamu kurumlarından üst düzey yetkililerin konuşmaları ile başlayacak YASED Uluslararası Yatırım Zirvesi’nin ilk gün ana teması “Uluslararası Doğrudan Yatırımların Geleceği” olacak. Bu çerçevede, programın ilk gününde “Türkiye’nin Uluslararası Doğrudan Yatırım Perspektifi ve Stratejileri”, “Uluslararası Doğrudan Yatırım’ın Yeni Görünümüne Genel Bakış” ve “Uluslararası Doğrudan Yatırım’ın Artırılmasına Yönelik Bir Perspektif” konularının konuşulacağı üç panel düzenlenecek.
Zirve’nin ikinci gününün teması “Küresel Tedarik Zincirleri” olacak. Programın ikinci günü, ilk gün gibi önemli açılış konuşmaları ile başlayacak ve “Küresel Tedarik Zincirleri, Yeniden Şekillenen Rotalar ve Ekonomi” konulu panel ile devam edecek.
Ana teması “Dijitalleşme” olan üçüncü günde, alanında uzman kurum ve kuruluşlardan isimlerin yapacağı açılış konuşmalarının ardından “Hız Kazanan Dijitalleşme” başlıklı panel gerçekleştirilecek.
STK ve uluslararası şirketlerden katılımla yapılacak açılış konuşmalarının ardından “Yatırım Getirisinin Ötesi: Etki Yatırımları” başlıklı panelin düzenleneceği dördüncü günün konusu ise “Etki Yatırımları” olacak.
Zirve’nin son günü YASED’in oldukça önem verdiği konulardan biri olan start-up’lara ayrıldı. Zirve, dünyaca ünlü bir start-up’ın kurucusunun yapacağı açılış konuşması ve ardından düzenlenecek “Start-up’ların Küreselleşmesi” başlıklı panel ile son bulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Pandemi, sigorta sektöründe dijitalleşmeyi hızlandırdı

Pandemi döneminde pek çok hizmet online ortamda verilmeye başlandı. Buna sigorta sektörü de dahil. Daha önceleri dijitalleşmede çok fazla ilerleme kaydedilemezken pandemiyle birlikte sigorta sektöründe de adımlar hızlanmaya başladı. Bu […]

KOBİ Postası'nı takip ettiğiniz için teşekkür ederiz

ABONE OLUN