Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ” Okul öncesi eğitim bizim için çok önemli, çok özeldir. EBA TV Anaokulu açıldı. Bugün uzaktan eğitimin bir parçası olarak yayın yapıyoruz. İçeriklerimiz çocuğa uygun, çocuk menfaatini ve müfredatımızı destekler nitelikte” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, anaokulu çağındaki çocukların televizyon dizisi, magazin programı, haberleri izlediğini bu durumun pedagojik açıdan dpru olmadığını söyledi. 

Çizgi film içeriklerinin de pedagojik açıdan değerlendirilmesi gerektiğini konuştuklarını ifade eden Selçuk, şunları söyledi: 

“Eleştirmekten ve hatta yol göstermekten öte yapmamız gereken bir şey vardı: Harekete geçmek  Okul öncesi eğitim bizim için çok önemli, çok özeldir. EBA TV Anaokulu açıldı. Bugün uzaktan eğitimin bir parçası olarak yayın yapıyoruz. İçeriklerimiz çocuğa uygun, çocuk menfaatini ve müfredatımızı destekler nitelikte.”

Bakan Selçuk, bugün erken çocukluk eğitimine ilişkin tanıtım toplantısı gerçekleştirdiklerini belirtti. Kartondan yapılmış bir televizyonun görselini paylaşan Selçuk, “Bu fotoğraf, çocuklar için. Şimdi sizlerden ricam, bir mukavva kutu bulup ortasını keserek, yanlarına düğmeler çizip, tepesine de çataldan iki tane anten ekleyerek bu televizyondan yapmanız, sonra da EBA TV Anaokulu’nu açıp derslere başlamanız. Bekliyorum fotoğraflarınızı” dedi.

523 Origin Unreachable

523 Origin Unreachable


cloudflare-nginx