Toksöz Grup’tan hisse satışı

KOBİ Postası

Toksöz Grup, Sanovel’in yüzde 30 hissesini 200 milyon dolar kaşılığında Yamma Investments’a sattığını duyurdu.

Lüksemburg merkezli Yamma Investments, jenerik ilaç üretimi alanında Türkiye’nin lider geliştirici ve üreticilerinden biri olan Sanovel’den azınlık hissesi satın alımı konusunda anlaştı. Bu işlem, Toksöz Grup şirketlerinin bilançolarını küçültüp vergi yükümlülüklerini ödemelerine, bununla beraber Sanovel’in yeni ürünlerinin Ar-Ge çalışmalarına ve ihracat yatırımlarına olanak sağlayacak.

Satış işleminin yasal onaylar alındıktan sonra tamamlanması bekleniyor.

Sanovel

İlaç formülleri ABD Patent Dairesi tarafında onaylanmış tek Türk şirketi olan Sanovel; kardiyovasküler hastalıklar, solunumla ilgili hastalıklar, gastrointestinal hastalıklar, antidiyabetik ve antihistaminik tedaviler ile antibiyotikler de dâhil olmak üzere birçok tedavi alanında farmasötik ürünler üretiyor. Merkezi İstanbul’da bulunan şirket, ABD Gıda ve İlaç İdaresi (“FDA”) tarafından onaylanmış büyük, modern tesisinde üretim faaliyetlerini gerçekleştiriyor.

Yamma Investments

Yamma Investments, Londra merkezli Metric Capital Partners LLP ile yerel ortağı Afendis Capital Partners tarafından yönetilen, uluslararası sektör yatırımcıları konsorsiyumunun desteklediği Lüksemburg bazlı bir yatırım şirketi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

ORTA DOĞU ÜLKELERİNİ HEDEFLEYEN VİRÜS: JHONERAT

Güvenlik araştırmacıları, Microsoft Office belgelerini kullanarak Orta Doğu ülkelerini hedefleyen ve JhoneRAT olarak adlandırdıkları bir virüs keşfettiler. Virüsün gizlenmek için Google Drive gibi güvenilir bulut hizmetlerinden yararlandığını belirten Bitdefender Antivirüs […]

KOBİ Postası'nı takip ettiğiniz için teşekkür ederiz

ABONE OLUN