İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

MADEN SEKTÖRÜNDE SPEKTRAL HOLDİNG’TEN DEV ATAK

Spektral Holding, madencilik alanında önemli bir yatırıma imza attı. Denizli’de bulunan, aylık 750 ton üretim kapasitesiteli, 10 karbon ve krom sahası, Alman-Türk ortaklığı ile üretime başlayacak. 2.500 metrekarilik üretim tesisi ve 150 bin dönüm maden sahası ile önemli bir maden sahası işletilmeye açılmış olacak.

Madencilik sektöründe önemli bir birikimleri olduğunu belirten Spektral Holding Başkanı Erdal Can Alkoçlar; “Denizli’deki sahaları, Alman ortaklarımızla işleterek, karbon ve grafen tedarikçisi olarak, ekonomimize ciddi katkılar sağlayacağız. Ayrıca bu sahadan elde ettiğimiz gelirleri, özellikle KKTC’de ve Sudan’da ilaç üretimi konusunda yaptığımız yatırımlara, fon olarak aktaracağız” diye konuştu.

Maden sahalarının ortağı Veysel Çelik’de de maden sahalarının yeniden işletilmeye açılması için, pek çok yerli ve yabancı yatırımcıyla görüştüklerini, ancak Spektral Holding’in bu sektördeki bilgi birikimi ve finansman gücünün kendilerini doğru şirketle anlaşma yapmaya ittiğini söyledi. Çelik, “Bu işbirliğinden son derece mumnunum” dedi.

İlaç patent buluşları ve ilaç üretimi, dijital finans alanlarında faaliyet gösteren Spektral Holding CEO’su Musa Karademir, ” İlaç ve sağlık sektöründe yaptığımız atılımlara, madencilik sektöründe de devam ediyoruz. Afrika pazarını önemsiyoruz. KKTC’de bizim için çok önemli. Türk Kuzey Kıbrıs Türk Ticaret Odası bünyesinde hareket ederek, KKTC’deki yeni yatırımlar planlarımız arasında. Yeni kurulan Hükümet ile de başta Sayın Başbakan Ersin Tatar olmak üzere, diğer kabine üyelerini de ziyaret edeceğiz” diye konuştu.


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir yanıt yazın