SunExpress altı şehirden Avrupa’da 11 yeni destinasyona uçacak

kobipostasi

SunExpress Türk turizminin kalbi Antalya’dan bir diğer yeni uçuş noktası ise Fransa’da Lyon olacak. Lyon’a ilk uçuşunu 10 Temmuz’da gerçekleştirecek. SunExpress’in yeni uçuş başlatacağı bir diğer kent ise başkent Ankara olacak. Ankara’dan mevcut Düsseldorf, Frankfurt, Hamburg, Hanover ve Stuttgart uçuşlarının yanı sıra, SunExpress’in Ankara’dan yeni uçuş noktaları ise Brüksel ve Viyana olacak. SunExpress ilk uçuşunu 30 Haziran’da gerçekleştireceği Ankara’dan Viyana’ya haftada 2 uçuş gerçekleştirecek,  yine aynı şekilde haftada 2 uçuş gerçekleştireceği Brüksel’e ise ilk uçuşunu 23 Haziran’da başlatacak. 

SunExpress’in Türkiye ile Avrupa arasında bir hava köprüsü olduğunu belirten SunExpress Genel Müdürü Jens Bischof, SunExpress’in tarifeli seferlerle Türkiye ile Avrupa atasında en fazla uçuş gerçekleştiren havayolu şirketi olduğunu söyledi. “Bu yeni uçuşlarımızla ve evimiz olan Türkiye pazarında olan kapasite artırımımızla Türk turizminin en güçlü oyuncu olduğumuzu bir kez daha gösterdik.  Türkiye ile Avrupa arasında gerçekleştirdiğimiz uçuş sayısını geçen yıla göre yüzde %18 artırarak toplam haftalık 463 uçuşa çıkardık. Türkiye’nin 12 kentinden Avrupa’da toplam 46 kente haftalık 477 uçuş gerçekleştiriyoruz.”

Bischof, “Antalya’dan yeni uçuş noktamız Lyon olacak. Ayrıca Antalya- Stockholm uçuşlarını da 15 Haziran’da tekrar başlatıyoruz. Bu yeni destinasyonla beraber, Antalya’yı hem iç hatlarda hem dış hatlarda tarifeli seferler beraber en fazla noktaya bağlayan havayolu olarak, Antalya’dan dış hatlarda 36, iç hatlarda 10 olmak üzere, toplam 46 noktaya haftada 341 uçuş gerçekleştireceğiz. Önemli pazarlarımızdan biri olan Anadolu uçuşlarında ise hedefimiz Avrupa’da yaşayan Türkler. Anadolu’yu Avrupa’ya bağlayan havayolu olarak,  Anadolu’nun 13 kentinden Avrupa’da 13 kente haftada 79 uçuş gerçekleştireceğiz” dedi.

Yaz sezonu ile birlikte tekrar başlatılacak uçuşlar hakkında bilgi veren Bischof, “Aktarma merkezimiz İzmir’den Milano, Londra, Brüksel, Oslo, Frankfurt Hahn ve Münster’e tekrar uçuş başlatıyoruz. Bu yeni uçuşlarımız ile birlikte, İzmir’i tarifeli seferlerle en fazla noktaya bağlayan havayolu şirketi olarak, İzmir’den dış hatlarda 28, iç hatlarda 13 olmak üzere toplam 41 noktaya haftada 249 uçuş gerçekleştireceğiz. Bunun yanı sıra, Adana, Kayseri, Konya, Gaziantep, Trabzon ve Elazığ’dan Avrupa’da 10 noktaya olan uçuşlarımız da tekrar başlıyor” dedi.

SunExpress, ilk uçuşunu 19 Haziran’da başlayacağı Elazığ – Hamburg hattında haftada 1, 20 Haziran’da gerçekleştireceği Adana – Münster ve Kayseri – Hanover tarifeli uçuşlarını da haftada 1 gün gerçekleştirecektir.  SunExpress’in Avrupa’ya uçuş başlatacağı bir diğer havaalanı ise, Türkiye’nin denizin üzerine kurulu ilk havaalanı olan Ordu-Giresun Havalimanı olacak.  SunExpress Ordu-Giresun Havalimanı’ndan 20 Haziran’da başlatacağı Köln’e haftada 1, 01 Ağustos’ta başlatacağı Düsseldorf ve Hannover’e haftada 2 uçuş, 03 Ağustos’ta başlatacağı Stuttgart’a haftada 1, 04 Ağustos’ta başlatacağı Frankfurt’ta ise haftada 2 uçuş düzenleyecektir.

Yeni Uçuşlar İlk Uçuş TarihiUçuş Günleri
Elazığ – Hamburg19.Haz Pazartesi
Ordu Giresun – Köln20.Haz Salı
Adana – Münster20.Haz Pazar
Kayseri – Hanover20.Haz Salı
Ankara – Brüksel23.Haz Salı ve Cuma
Ankara – Viyana30.Haz Salı ve Cuma
Antalya – Lyon10.Tem Pazartesi
Ordu Giresun – Düsseldorf01.Ağu Salı ve Perşembe
Ordu Giresun – Hanover01.Ağu Salı
Ordu Giresun – Stuttgart03.Ağu Perşembe
Ordu Giresun – Frankfurt04.Ağu Pazartesi ve Cuma
Tekrar Başlatılan Uçuşlar İlk Uçuş TarihiUçuş Günleri
Antalya – Stockholm15.Haz Perşembe
İzmir – Londra 23.Haz Salı, Cuma ve Pazar
İzmir – Frankfurt Hahn03.Tem Pazartesi
İzmir – Brüksel22.HazPazartesi, Perşembe ve Pazar
İzmir – Oslo15.Haz Perşembe
İzmir – Münster20.Haz Salı ve Çarşamba
Adana – Stuttgart04.Haz Pazar
Adana – Köln27.Haz Salı
Adana – Münih10.Haz Cumartesi
Elazığ – Düsseldorf19.Haz Pazartesi
Elazığ – Frankfurt28.Haz Çarşamba
Gaziantep – Hanover22.Haz Perşembe
Gaziantep – Stuttgart28.Haz Çarşamba
Kayseri – Münih26.Haz Pazartesi ve Perşembe
Konya – Kopenhag14.Haz Perşembe
Konya – Amsterdam13.Haz Salı
Trabzon – Stuttgart27.Haz Salı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Turizmciler bayramda köprü istiyor

Bayram tatilleri turizmcilerin, otelcilerin özlemle beklediği ve en çok kazanç sağladığı dönemlerdir. Ülkemizde bayram tatilleri hafta içine geldiği takdirde, “bazen” Bakanlar Kurulu kararı ile hafta sonu tatili ile birleştirilerek 9 güne çıkartılmaktadır. […]

KOBİ Postası'nı takip ettiğiniz için teşekkür ederiz

ABONE OLUN