NASA’nın ilgisini çekti

KOBİ Postası

Sanat ve teknolojiyi bir araya getirerek, Türkiye’de ve yurtdışında önemli projeler geliştiren Uluslararası ödüllü tasarımcı Ayşe Ören, 28 Mayıs’ta Amerika’da, Uzay Araştırmaları ve Geliştirmeleri Konferansında, Kepler Uzay Enstitüsü adına ,Gelecek Uzay Mimarisi, başlığıyla konuşmacı olarak katılacak.

2015 yılında ABD’de, uzun dönem uzay yolculuklarında mekân tasarımına yönelik yaptığı sunumda, Deep Space ve NASA’nın ilgisini çeken Ayşe Ören, Türkiye’nin öne çıkmış kadın girişimcilerinden olarak, alanında yaptığı çalışmalarıyla yine aynı yıl, Fransa Dışişleri Bakanlığı tarafından, Geleceğin Lideri (Future Leader) seçildi.

Geçtiğimiz kasım ayında, aralarında NASA, Deep Space ve Avrupa Uzay Ajansı’nın dan bilim insanlarının ve Uzay girişimcilerinin bulunduğu Teksas, Amerika’da ‘Yeni Dünyalar’ panelinde ESA (Avrupa Uzay Ajansı- Yönetici Bilim insanı- Bernard Foing’le birlikte) Evim Güzel Evim adlı Panelde konuşmacı olarak yer aldı.

Bu Başarılarından dolayı, Boyner Holding (NetWork Markası), DDF -Dream Design Factory(Arhan Kayar), Daikin Türkiye, TCF, JCI- Genç Girişimciler Ve Liderler Derneği Başkanı Dünya başkan yardımcısı Volkan Öztürk –Destek oldular.

Şu an COSPAR (Task Group on GEO) Dünya Gözlem Görev Grubu üyesi olarak bilim insanlarıyla çalışmalar yürütmekte.

Bu sene Uzay mimarisiyle ilgilenen Türkiye’deki tek tasarımcı olarak ,28 Mayıs tarihinde, ABD, Missouri de yapılan, ‘Uzay Araştırmaları ve Geliştirmeleri Konferansında’ Kepler Uzay Enstitüsü adına ‘Gelecek Uzay Mimarisi’ isimli konuşma yaptı. Konuşmacılar Arasında Apollo 10 ‘un Komutanı General Thomas Stafford- Stewie Miller Band- Kepler Uzay Enstitüsü Başkanı, ESA (Avrupa Uzay Ajansı) Genel Müdürü- Prof Johann –Dietric Wörner gibi isimler vardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

MÜSİAD: İhracat seferberliği başlatmalıyız

“Türkiye ekonomisinin 2017 yılının ilk çeyreğinde göstermiş olduğu 5 puanlık bu gelişim, ekonomideki istikrar ortamının sürdüğünü açıkça göstermektedir. Ayrıca bu gelişmeyi hükümetin yılsonu büyüme hedefi olan %4,4’e ulaşabilmek ve hatta […]

KOBİ Postası'nı takip ettiğiniz için teşekkür ederiz

ABONE OLUN