Diş sağlığında çığır açan teknolojiler için 13 bin 255 sektör profesyoneli CNR’a geldi

KOBİ Postası

Ağız ve diş sağlığı sektöründe dünyanın en büyük üç fuarından biri olan İstanbul Ağız-Diş Sağlığı Cihaz ve Malzemeleri Fuarı (IDEX İstanbul) tamamlandı. Ağız ve diş sağlığında çığır açan ürünlerin sergilendiği fuar, 1.240’ı yabancı olmak üzere toplam 13 bin 255 ziyaretçinin katılımı ile yapıldı. IDEX İstanbul’da, yurt dışındaki rakip fuarlar ile aynı tarihlerde organize edilmesine rağmen, yabancı ziyaretçi sayısını bir önceki yıla göre yüzde 60 artırarak, rekor bir katılıma imza atıldı. Türkiye’de dental sektörünün tek uluslararası fuarı olan IDEX İstanbul’da, Ekonomi Bakanlığı’nın da desteği ile Avrupa, Balkanlar, Körfez Ülkeleri, Afrika ve Bağımsız Devletler Topluluğu ülkeleri başta olmak üzere 60 ülkeden gelen profesyonel ziyaretçi ağırlandı. Türk ve dünya dental sektörü tarafından yoğun ilgi gören IDEX İstanbul Fuarı artık her yıl düzenlenecek.

35 ilden, 110 özel davetli geldi

CNR Expo Yeşilköy’de organize edilen IDEX İstanbul’u 35 ilden, diş hastaneleri, diş hekimliği fakülteleri, ağız ve diş sağlığı merkezleri, diş hekimliği odalarını temsilen öğretim görevlileri ve hastane yöneticilerinden oluşan 110 sektör profesyoneli özel davetli olarak ziyaret etti. Uluslararası alanda da ilgiyle takip edilen fuar, Brezilya Sağlık Aletleri Derneği (ABIMO), Pakistan Cerrahi El Aletleri Üreticileri Derneği (SIMAP), Kosova İşadamları Derneği ve Gürcistan İşadamları Derneği’nin de aralarında bulunduğu 150 sektör öncüsü kuruluşun katılımı ile gerçekleştirildi.

İDEX İstanbul artık her yıl düzenleniyor

Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunun katkılarıyla, gerçekleştirilen 1. Diş Hekimliğinde Inovatif Yaklaşımlar Kongresi’nde her biri branşında uzman olan konuşmacıların da yer aldığı fuarda, 4 gün süren kongre ve sempozyumda 24 oturum gerçekleştirildi ve 21 farklı konu, 24 yerli yabancı konuşmacı tarafından ele alındı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Jeep’ten dünyanın en güçlü ve hızlı SUV’u!

Sınıfının en köklü ve en başarılı modellerinden biri olan Jeep Grand Cherokee, sınıfına yön vermeye devam ediyor. New York Autoshow’da görücüye çıkan; üstün arazi performansının yanı sıra cadde kullanımlarında üstün […]

KOBİ Postası'nı takip ettiğiniz için teşekkür ederiz

ABONE OLUN