Bir Türk markası olan Medianova’nın CDN platformu, Türkiye’deki ve MEA (Ortadoğu ve Afrika) bölgesindeki diğer CDN platformlarına kıyasla yüzde 40 daha yüksek performans sunuyor.​

Medianova, yeni özelliklerle sürekli geliştirdiği CDN platformu ile e-ticaret sitelerinin kullanıcılarına hızlı, güvenli ve stabil bir şekilde hizmet sunmalarına yardımcı olmayı sürdürüyor. Uluslararası bağımsız ölçüm yapan üçüncü parti araçlardan elde edilen sonuçlara göre, küresel çapta CDN hizmeti veren firmalar da dahil, Türkiye’deki ve MEA (Ortadoğu ve Afrika) bölgesindeki tüm rakiplerine kıyasla yüzde 40 daha yüksek performans sunan Medianova CDN, ülkemizin en hızlısı konumunda bulunuyor.

Medianova CDN, Türkiye’de konumlandırılan sunucuları ve operatörlerin veri merkezleri üzerinden direkt hizmet sağlayan yapısı ile e-ticaret sitelerinin son kullanıcıya ulaşmaları kapsamında önemli avantajlar sunuyor. Platformun diğer bir avantajı ise görsel ve video gibi dijital içeriklerin anlık olarak optimize edilmelerini ve çok daha hızlı yüklenmelerini sağlayan büyük bant genişliği havuzu. Bu sayede, anlık olarak yükselen trafikler sorunsuzca karşılanırken, bulut servisin verimliliği ile de birim maliyetler azalıyor.

Sunucu yatırımı yapmadan, aylık modelde kullanıldığı kadar ödeme imkanı sunan Medianova CDN’in panel arayüzü ile anlık istatistiklere ve raporlara ulaşılabilirken, Token, Domain kontrol ve DRM servisleri ile de güvenli streaming sağlanıyor.

Medianova CDN platformu ile birlikte Brotli, Anycast DNS, HTTP/2 ve İmaj Optimizasyonu gibi katma değerli servisler de sunuluyor. Sitelerin ve mobil uygulamaların hem açılma hem de çalışma hızında sağladıkları performans artışının yanı sıra SEO kriterleri anlamında da olumlu sonuçları ile dikkat çeken bu servisler, arama motorlarındaki organik trafiği artırarak satışların yükselmesinde de rol oynuyor.