4 yıllık diploma 4 yıllık ömre sahip!

Esinlendirici Mentor Buluşmasının ardından katıldığı İnovasyonun Yüzleri etkinliğinde ise Sani Şener, öğrencilere iş yaşamında fark yaratmak ve geleceğin liderleri olmaları konusunda dikkate almaları gereken temel unsurları TAV Havalimanlarının başarı hikayesinden de örnekler vererek anlattı.IMG_1557

Sani Şener, günümüzde fark yaratan şirketlerin en önemli ortak özelliğinin nitelikli insan gücü olduğunu söylerken, mezunların diplomalarıyla değil, sürekli kendilerini yenileyerek ve geliştirerek iş yaşamında ilerleyebileceklerini ifade etti.

Şener, bugünün rekabetçi iş yaşamında 4 yıllık bir diplomanın ancak 4 yıllık bir ömre sahip olduğunu, daha sonrasında yeni bir diplomayı hak edece kadar donanım sağlamayan çalışanların elendiklerini örneklerle anlattı.

Parlak bir fikrin varsa para bulmak kolay!

Girişimciliğe yönelecek gençlere de tavsiyelerde bulunan Şener, “eğer parlak bir fikriniz varsa uluslararası fonlar kesinlikle sizi destekler” dedi. Girişimcilikte esas olanın var olanı tekrarlamak değil, yeni bir şeyi uygulamak olduğunu vurgulayan Sani Şener başarının ilk ve değişmez koşulunun çalışmak olduğunun altını çizdi.

IMG_1550