unnamed-13Bodrum sahillerinde neler oluyor? Eğlence turizminin başı şiddet olaylarından kurtulmuyor.

Eğlence turizminin başı şiddet olaylarından kurtulmuyor. Bayram tatilini fırsat bilenvandallarsahillerde ve gece kulüplerinde yine terör estirdi.

Dünya gece hayatının gözdesi olma yolunda çaba harcayan Türkiye bayram tatilinde yine çeşitli şiddet ve kavga olaylarına sahne oldu.Geçtiğimiz günlerde Bodrum’da kaldığı otelin beach’inde eğlenen ünlü iş adamı Mehmet Karasu kimliği belirsiz kişiler tarafından saldırıya uğradı. Şortlarında silah taşıyan kişiler tatilcilere dehşet salarken Karasu mafyavaribu kişilerin iş adamlarından para sızdırmaya çalıştığını belirterek savcılığa başvurdu.

Türk iş adamlarının tehdit altında olduğunu belirten Karasu, “İş adamlarımız rahat eğlenemiyor. Bodrum’un lüks beach’lerinde kalabalık gruplar halinde gezen ve eğlence merkezlerini mesken tutan kişilerin varlığı zaten biliniyordu. Bu kişilerin amacı iş adamlarından tehdit ve şantaj yolu ile para sızdırmak” diye konuştu.

Bodrum’da kendisini tehdit eden gruba tepki gösterdiğini söyleyen Karasu şöyle devam etti: “Maalesef gözlemlediğimiz şey bir mafyavari yapılanmanın olduğudur. İş adamları hedef alınıyor ve tehdit ediliyor. Ben böyle bir durumla karşılaşınca doğal olarak tepki gösterdim. Ancak işin aslı çarpıtıldı, adımızı kullanarak çarpıtma haber yapıldı. Özlem Yıldız’ın olayın içinde olduğu yazıldı. Ancak Özlem Yıldız, bunu yalanladı.Burada bir sorundan söz ediyorum. Yaşanan şeyler sıradan bir kavga ya da magazin olayı değildir. İş adamlarımızın tehdit altında olduğudur. Rahat eğlenememesidir ve belirli kişiler tarafından hedef alınmasıdır. Savcılık bu konuda gerekli çalışmayı başlattı”

unnamed-6“Dünya gece hayatının gözdesi olma yolunda çaba harcayan Türkiye bu olayları dünya eğlence sosyetesine nasıl izah edecek?” diyen Mehmet Karasu, lüks otellerdeki şiddet olaylarının eğlence turizmini olumsuz yönde etkilediğini söyledi.


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Bir yanıt yazın