unnamed-46Toughpad 4K UT-MA6, tasarımcıların ve mühendislerin iş yapış şekillerini değiştirmek için özel olarak tasarlandı. Standart model UT-MB5’e* kıyasla daha güçlü bir versiyon olan Panasonic Toughpad 4K UT-MA6 performans modeli, Temmuz ayından itibaren satışta olacak.

Tasarımcılar ve mühendislere özel 4K tablet

Panasonic Toughpad 4K UT-MA6 performans modeli, “hepsi bir arada” tarzı bir bilgi işlem cihazı olarak otomotiv, inşaat ve planlama alanında çalışan mühendis ve tasarımcılar için tasarlandı.

 

Toughpad 4K UT-MA6’nın özellikleri arasında 2,1GHz çalışma hızına sahip, güçlü Intel® CoreTM i7 vProTM işlemci, NVIDIA® Quadro® ekran kartı, 16 GB RAM ve hassas CAD ve 3D modelleme uygulamalarının kolaylıkla yapılabilmesini sağlayan endüstri standardı Open GL’e tam destek yer alıyor.

 

Dassault Systemes Yüksek Teknolojili Endüstriyel Çözüm Deneyimi Müdürü Vincent Merlino, Panasonic Toughpad 4K performans modeli hakkında şunları söylüyor:  “20 inç 4K tabletin performans modeli hem mühendisler hem de tasarımcılar açısından donanımlar temel alındığında geleceğe yönelik çok önemli bir adım. Model, kullanıcıların 3DEXPERIENCE platformumuzu iş yerinde, yolda ya da müşterilerinin yanında olabilecek en verimli şekilde kullanabilmelerini sağlıyor.”

Panasonic Bilgisayar Ürün Çözümleri Pazarlama Genel Müdürü Jan Kaempfer ise şunları söylüyor: “Benzersiz görüntü kalitesi, performans ve mobilitenin birleşimi, Toughpad 4K UT-MA6 performans modelinin mühendis ve tasarımcıların çalışma şekillerini kökten değiştirmesini sağlıyor. Bu cihaz sayesinde profesyoneller daha yaratıcı, daha mobil ve tüm süreçler boyunca daha işbirliğine yatkın olabilecekler.”

Performans modeli büyük veri dosyalarının hızlı aktarımı ve cihazın ekranlara ve projeksiyon cihazlarına kolayca bağlanabilmesi için standart olarak dahili Ethernet LAN ve Mini DisplayPortTM ile birlikte geliyor.

5 megapiksel arka panel kamerası tasarımcıların ve mühendislerin zenginleştirilmiş gerçekliği pratik gerçekliğe dönüştürmelerine yardımcı oluyor. 0,9 megapiksellik ön panel kamerası ile profesyoneller dünyanın her yanındaki müşterileri ile video konferansı gerçekleştirebiliyorlar.

HD’den dört kat daha iyi (3840 x 2560 piksel) dijital görüntüleme deneyimi sunan Toughpad 4K UT-MA6 bir tasarımcı ya da mühendisin çalışmalarının en küçük ayrıntılarına kadar zoom yapabilmesine olanak tanıyor. 15:10 en/boy oranı sayesinde, A3 bir doküman ekranın yüzde 95’ine sığabiliyor**. Böylelikle tüm dokümanlar neredeyse tam boyutlarında sergilenebiliyor.  20 inç boyutundaki tablet büyük boyutuna rağmen yalnızca 2,54 kg ağırlığı ve 12,5mm kalınlığıyla profesyonellerin çalışmalarını diledikleri yere taşıyabilmelerini sağlıyor.

Benzersiz Panasonic Elektronik Dokunmatik Kalem***

Panasonic’in yeni tableti, son derece sezgisel bir kullanım sunan ve serbest skeç çizimi, not alma ya da el yazısı uygulamaları için kullanıcıya sanki kağıda yazıyormuş hissi veren yeni Panasonic Elektronik Dokunmatik Kalem* ile birlikte kullanılabiliyor. Kalem, ekrandaki her bir pikseli ayrı ayrı okumak için kızılötesi sinyaller kullanıyor ve piksellerle tablet arasındaki iletişimi Bluetooth üzerinden sağlıyor. Bu özellikleriyle piyasadaki diğer kapasitif yazma tablalarından ayrılıyor. Kalemi son derece keskin yapan ise tablet ekranındaki her bir pikseli ayrı ayrı tanıyabilme becerisi. Kalem böylelikle hareketlenme eğimlerini tanıyor, kaydediyor ve basıncın 2048 seviyesini yorumlayabiliyor. Bunun sonucunda da çizimler ve el yazıları en küçük ayrıntılarına kadar görülebiliyor.

En son işletim sistemi

Toughpad 4K UT-MA6, Windows 8.1 Pro yüklenmiş olarak geliyor. Böylelikle cihaz geleceği bugünden yaşatıyor, mühendislerin ve tasarımcıların, Windows 8.1 işletim sisteminin sunduğu işlevsellik ve avantajlardan faydalanabilmelerini sağlıyor. Modelin Windows 7’li versiyonu da bulunuyor. Microsoft’un, Windows XP desteğini uzatması ile birlikte en son Windows 8.1 ve 7 versiyonları donanımlarını yükseltmeyi amaçlayan tasarımcı ve mühendislere kolay bir geçiş süreci sunuyor.

Kurumsal uygulamalar için tasarlandı

Toughpad 4K UT-MA6, USB 3.0, SD kart yuvası, kulaklık jakı ve akıllı kart okuyucu gibi, kurumsal ortam için ideal pratiklikteki bir cihaz olmasını sağlayacak özelliklere sahip. Kızak*** ayrıca USB 3.0 x3, Ethernet LAN ve HDMI bağlantı olanağı da sunuyor. Tasarımcı ve mühendislerin seyahat halinde de bağlantılı kalabilmeleri için Bluetooth ve WLAN bağlantı seçenekleri de bulunuyor.

Panasonic’in Avrupa çapındaki dayanıklı mobil çözüm liderliğini yansıtan Toughpad 4K UT-MA6, Kurumlara Özel Dayanıklılığa sahip bir ürün. Bunun anlamı da cihazın 76cm yükseklikten düşmelere (çalışır durumdayken alt tarafı)*** dayanıklı olması. Ayrıca parlak görünümlü Cam Fiber şasi sayesinde model son derece şık görünüyor.

UT-MA6’nın işlevselliğini artıracak aksesuarlar arasında Elektronik Dokunmatik Kalem, masaüstü kullanım için kızak ve VESA kolu ve taşıma çantası için montaj plakası adaptörü yer alıyor.

Toughpad 4K UT-MA6 performans modeliTemmuz ayından itibaren, 6.999 avro + KDV fiyatıyla satışta olacak.


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir yanıt yazın