737_topshot_580Boeing [NYSE: BA] Seattle’daki Boeing Sahasında bulunan 737 Ticari Sevkiyat Merkezini (CDC) genişletme çalışmalarına dün başladı. Artan 737 teslimatlarını destekleyen proje, müşteri ve gruplar için kullanılan alanı iki katından fazla büyütüyor.

“Müşterilerimiz, uçaklarını teslim almaya geldiklerinde birinci sınıf bir tesis bekliyor ve bunu hak ediyorlar. Yapılan bu iyileştirmelerin onların bu deneyimini bir üst seviyeye taşıyacağına inanıyoruz,” diyen Boeing Ticari Uçaklar 737 Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Beverly Wyse, sözlerine şöyle devam etti: “Üretim oranlarımızın arttığı ve yeni 737 MAX’ı tanıtmaya hazırlandığımız bu dönemde, daha geniş, daha büyük kapasiteye sahip bir tesis, son derece gereklidir.”

90.000 ft2’nin üzerinde bir alana sahip olacak olan CDC, yeni üç katlı bir binanın yanı sıra üç kapalı körüğe sahip teslimat ve kalkış alanlarını da içermektedir. Tasarım, Boeing Sahası uçuş hattını gören büyük pencereler ile açık, havadar bir görünüm sunmaktadır. CDC genişletme çalışması, Boeing’in Puget Sound bölgesinde ve 737 programının geleceğine yönelik yaptığı çok sayıda yatırımın sonuncusudur.

“King County Havacılık ve Uzay İttifakının, bölgemiz havacılık ve uzay sanayisinin büyüme trendi ve küresel rekabet gücünü geliştirdiğini düşünüyorum. Bu tesisin genişletilmesi de bölge ve havaalanımız için ekonomik anlamda sevindirici bir haberdir,” diyen King County Yöneticisi Dow Constantine sözlerine şunları ekledi: “Bu,Boeing tarafından bölgemizde yapılan, işbirliğimizi gelecek kuşaklara taşıyacak önemli bir yatırımdır.”

Seattle Belediye Başkanı Ed Murray, “Boeing Sahasında böyle bir tesis kurmak için Boeing’in devam eden bu yatırımları, ,dünyadaki en iyi havacılık ve uzay çalışanlarına ev sahipliği yapan Washington ve Seattle bölgelerine şirketin uzun süreli taahhüdünün bir göstergesidir. “ dedi.

737 üretiminin; Nisan ayında ayda 42 uçağa, 2017 yılında ise 2010’dan bu yana yaklaşık %50’likbir artışla, ayda 47 uçağa çıkması hedeflemektedir. Son teknoloji CFM International LEAP-1B motorlarına ve İleri Teknoloji kanatçıklar gibi etkinlik arttıran özelliklere sahip 737 MAX teslimatları da 2017 yılında, bu yenilenmiş tesiste başlayacaktır.

Bir binanın yıkımının da gerçekleşeceği inşaat süresince müşterilere yapılacak 737 teslimatlarının kusursuz gerçekleşmesini sağlayacak gerekli planlar uygulamaya konmuştur. CDC’nin genişletilmesinin 2015 yılının ortalarında tamamlanması planlanmaktadır.


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir yanıt yazın