Vodafone FreeZone’un düzenlediği 17. Vodafone FreeZone Liselerarası Müzik Yarışması’nda şehir elemeleri devam ediyor.

 

Vodafone açıklamasına göre, yarışmanın Adana elemeleri 8-9 Mart tarihlerinde gerçekleştirildi.

Teoman konseriyle başlayan Vodafone FreeZone Adana etkinlikleri, 17. Vodafone FreeZone Liselerarası Müzik Yarışması elemeleriyle devam etti. Jüri üyelerinin tam not verdiği genç yetenekler, 26 Nisan’da İstanbul’da düzenlenecek büyük finale katılabilmek için hünerlerini sahnede sergiledi. Adana elemelerinde toplam 14 ilden 259 öğrenci yarıştı.

Türkiye’den tüm liselerin katılımına açık olan yarışmada kazananlar, İstanbul’da yapılacak finalde ödüllendirilecek. Finalde “Yorum”, “Beste”, “Orkestra”, “Sahne Performansı”, “Kız Solist”, “Erkek Solist” ve “Enstrüman” kategorilerinde başarılı olan genç gruplara Vodafone FreeZone’dan sürpriz hediyeler verilecek. Yarışmanın finalinde jüri üyesi olacak Teoman, ayrıca yarışmanın birincisine müzik koçluğu yapacak.

Teoman, Vodafone FreeZone’un Adana etkinlikleri sonrasında şunları kaydetti:

“Vodafone FreeZone’un özgürlük çağrısını 2 yıldır birlikte gençlere ulaştırıyoruz. ‘Gençlik bir kere yaşanır, özgürce yaşa’ söylemini içtenlikle destekliyorum. ‘Yavaş Yavaş’ konserleriyle yeniden dinleyenlerimle buluşurken, özgürlük çağrısının bir parçası olmanın keyfini yaşıyorum. Vodafone FreeZone Liselerarası Müzik Yarışması’nda yer alacak tüm genç müzisyenlere başarılar diliyorum ve büyük bir merakla final gününü bekliyorum. Vodafone FreeZone’un desteğiyle yarışmanın birincisine müzik koçluğu yapacak olmanın heyecanını duyuyorum.”

“Hedefimiz gençlere daha fazla özgürlük alanı yaratmak”

Vodafone Türkiye Pazarlama Direktörü Fatih Uysal ise Vodafone Türkiye olarak, abonelerinin gerçek ihtiyaçlarını tespit ederek, bunları tam olarak karşılayan yenilikçi ürün ve hizmetler geliştirme hedefiyle çalıştıklarını belirtti. 25 yaş ve altındaki gençlerin ihtiyaçlarına uygun avantajlarla hayatlarında fark yaratmak üzere mayıs 2011’de Vodafone FreeZone markasını hayata geçirdiklerini ifade eden Uysal, şunları aktardı:

“Vodafone FreeZone ile hedefimiz gençlere daha fazla özgürlük alanı yaratmak. Gençler, gençliklerini özgürce yaşayabilsinler diye konserden sinemaya, yemekten giyime birçok alanda onlara kolaylıklar yaratıyoruz. Gençlerin müziğe olan tutkusunu da paylaşıyoruz. Müziğe desteğimizle bu sanat dalını Vodafone FreeZone ile sahipleniyoruz. Bugüne kadar 50’nin üzerinde konserle 1 milyonu aşkın FreeZone’luyu müzikle ve sevdikleri sanatçılarla bir araya getirdik. Diğer yandan liseli gençler için Türkiye’de liselilere yönelik olarak düzenlenen en büyük müzik etkinliği olan Vodafone FreeZone 17. Liselerarası Müzik Yarışması’nı düzenliyoruz.

Böylece liseli gençler hem eğleniyor hem de ilk kez sahne heyecanını yaşıyor. Vodafone FreeZone Liselerarası Müzik Yarışması’nın kapsamını iki yıldır tüm Türkiye için genişlettik. 8-9 Mart tarihlerinde gerçekleşen Adana elemeleriyle bu yılki yarışmamızın şehir elemelerinin coşkulu bir ayağını daha tamamlamış olduk. Bu vesileyle müzisyen liselileri yalnız bırakmayan ve bizle birlikte bu coşkuyu yaşayan tüm Adanalılara teşekkür ediyoruz.”


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir yanıt yazın