Tarım seferberliği başlattıklarını vurgulayan Akbank KOBİ Bankacılığı’ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, “Tarım, Türkiye'nin en önemli sektörlerinden biri. 3 milyon çiftçiyi barındıran sektör, gıda maddesi ihtiyacını karşılaması, sanayi sektörüne hammadde sağlaması, sanayi ürünlerine talep yaratması ve ihracata katkısı ile ülkemizin kalkınmasında kritik rol oynuyor. Biz de çiftçilerimizin alın terinin, ekonomimiz içinde hak ettiği yeri almasını önemsiyoruz” dedi.
Tarım seferberliği başlattıklarını vurgulayan Akbank KOBİ Bankacılığı’ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, “Tarım, Türkiye’nin en önemli sektörlerinden biri. 3 milyon çiftçiyi barındıran sektör, gıda maddesi ihtiyacını karşılaması, sanayi sektörüne hammadde sağlaması, sanayi ürünlerine talep yaratması ve ihracata katkısı ile ülkemizin kalkınmasında kritik rol oynuyor. Biz de çiftçilerimizin alın terinin, ekonomimiz içinde hak ettiği yeri almasını önemsiyoruz” dedi.

Müşterilerinin yaşamlarını kolaylaştırmayı temel ilke olarak benimseyen Akbank, çiftçiler için tarım seferberliği” başlattı. Bir ay gibi kısa bir sürede 250 köyde yaklaşık 10 bin çiftçiye ulaşan Akbank’ın uzman ekipleri, çiftçilere “iyi tarım uygulamaları” hakkında bilgi verdi ve Akbank Tarım Kart’ı tanıttı.

Tarım seferberliği başlattıklarını vurgulayan Akbank KOBİ Bankacılığı’ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, “Tarım, Türkiye’nin en önemli sektörlerinden biri. 3 milyon çiftçiyi barındıran sektör, gıda maddesi ihtiyacını karşılaması, sanayi sektörüne hammadde sağlaması, sanayi ürünlerine talep yaratması ve ihracata katkısı ile ülkemizin kalkınmasında kritik rol oynuyor. Biz de çiftçilerimizin alın terinin, ekonomimiz içinde hak ettiği yeri almasını önemsiyoruz” dedi ve ekledi:

“Tarım sektöründe azalan kaynaklar nedeniyle, daha yüksek katma değer üreten iyi tarımın önemi giderek artıyor. Teknolojinin hızla geliştiği günümüzde artık geleneksel üretim teknikleri yetersiz kalıyor ve iyi tarım yapan çiftçilerimiz her anlamda kazançlı çıkıyor. İyi tarım uygulamalarına geçen üreticilerimizin ürünleri daha kaliteli oluyor, üreticilerimiz perakendecilerle daha nitelikli anlaşma sağlıyor, iç ve dış pazarda daha çok tercih ediliyor, maliyetlerini düşürüyor ve bu sayede kârlarını artırıyor. Bu nedenle, biz de çiftçilerimize işlerinde uygulayabilecekleri yenilikçi uygulamaları aktarmak istedik. Bu kapsamda da Trakya, Marmara, Ege ve Akdeniz bölgelerimizde tarım seferberliği ilan ettik, köy köy gezerek çiftçilerimizin yanına gittik, akşamları köy kahvelerinde “İyi Tarım Eğitimleri” verdik. Son derece olumlu geri dönüşler aldık. Çiftçilerimizi üretimlerine katkı sağlayacak çözümler hakkında bilgilendirdiğimiz için mutluyuz. ”

unnamed-28Trakya, Marmara, Ege ve Akdeniz bölgesinde yapılan tarım seferberliği kapsamında Akbank’ın uzman ekipleri, eğitimleri 250 köyde gerçekleştirdi. Bu çerçevede, Mart başına kadar süren eğitimler Silivri, Tekirdağ, Kırklareli, Edirne, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, İzmir, Manisa, Aydın, Muğla, Antalya, Burdur ve Denizli’nin köylerinde hayata geçirildi.

Akbank, köy kahvehanelerindeki “İyi Tarım eğitimleri” sırasında, çiftçilere Akbank Tarım Kart’ı da tanıttı. Bülent Oğuz’un verdiği bilgilere göre çiftçiler, Akbank Tarım Kart ile mazot, gübre, ilaç, fide, tohum gibi tarımsal ihtiyaçlarını hemen alabiliyorlar. Buna karşılık çiftçiler, satın aldıkları ürünlerin ödemesini hasat zamanı ellerine para geçtiğinde rahat rahat yapabiliyorlar. Çiftçiler, kart ile hasat zamanına göre yılda 1 kez ödeme gerçekleştirebiliyor, ayrıca karta diledikleri zaman da ödeme yaparak yeniden kullanabiliyorlar.

Çiftçiler anlaşmalı kampanyalı üye işyerlerinden yapacakları alışverişlerde, vade farksız kampanya avantajlarından yararlanarak chip-para kazanabiliyorlar. Ayrıca, Akbank Tarım Kart ile 7/24 Akbank ATM’lerinden vadesiz mevduat hesaplarına ulaşıp nakit para çekebiliyorlar.


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir yanıt yazın