unnamed-30NetApp 6 Mart tarihinde Feriye’de gerçekleştirdiği basın toplantısında en zengin kurumsal depolama sistemi olan yatay ölçeklenebilen FAS8000 serisini tanıttı.

Toplantıda sunum yapan NetApp Türkiye Teknik Müdürü Lütfi Yunusoğlu BT operasyonlarını hizmet sunumunu geliştirecek ve bulut direktiflerini kapsayacak şekilde uyarlayan CIO’ların, paylaşımlı depolama altyapılarının önemini her geçen gün daha iyi anladıklarını belirtti. Yunusoğlu  “Flash ile hızlandırıldığı kanıtlanmış NetApp teknolojsi FAS kurumsal depolama sistemleri, tek bir platform üzerinde yatay ölçekleme ve zengin veri yönetimi yeteneklerini barındırıyor. Yeni FAS8000 serisi ve geliştirilmiş yazılım seçenekleri, müşterilerimizin değişen iş ihtiyaçlarına hızla yanıt veriyor. Özgür bulut çağında verilerin kesintisiz olarak taşınabilmesi ve çalışabilmesini, zaman ve para açısından kaynakların daha etkin kullanılmasını sağlıyor” dedi.

Sınır-tanımayan buluta geçiş yapmayı planlayan müşteriler, özel ve genel bulut arasında taşınan verilerini yönetmekte güçlük çekiyor. NetApp, bu sorunu ortadan kaldıran ve yatay ölçeklendirme yapabilen yepyeni bir tümleşik veri depolama platformu ile kurumsal kullanıcılarının karşısına çıkıyor. NetApp müşterileri, yeni tümleşik depolama sistemi sayesinde tek bir platform üzerinden çok daha yüksek performanslı ve etkili bir biçimde verilerini yönetebilecekler.

  • NetApp’ın en güçlü ve özellikleri açısından en zengin kurumsal depolama sistemi olan yatay ölçeklenebilen FAS8000 serisi, karmaşık güncellemeleri ortadan kaldırarak BT yöneticilerinin ihtiyacı olan sadelikte, üstün bir I/O esnekliğine sahip.
  • NetApp V-Serisi, yeni FlexArray sanallaştırma yazılımı sayesinde FAS8000 üzerinde yetkilendirilebiliyor. FlexArray, FAS8000’in farklı veri depolama platformlarının sanallaştırılmasını ve yönetilmesini sağlarken, aynı zamanda yazılım tanımlı depolamaya sağlam bir zemin de hazırlıyor.
  • Clustered Data ONTAP®‘ın yeni sürümü, işletmelerin operasyonlarını yatay olarak ölçeklendirmesine yardımcı oluyor ve verilerini, özel ve genel bulut ortamları arasında herhangi bir aksama olmadan, tutarlı bir biçimde yönetmelerini sağlıyor.

İşletmeler her geçen gün bulut koşullarını daha fazla benimseyip flash ile hızlandırılmış teknolojilere ve paylaşımlı depolama altyapılarına daha fazla yatırım yaparken, NetApp da en yeni kurumsal depolama sistemlerini ve sanallaştırılmış uygulama seçeneklerini hızlandıran geliştirilmiş yazılımlarını piyasaya sürmeye devam ediyor.

• Yeni NetApp® FAS8000 serisi, SAN, NAS ve depolama sanallaştırmasını tek bir hybrid dizi dahilinde sunan ilk kurumsal depolama sistemi. Aynı zamanda yatay ölçeklendirme yapabilen ve clustered Data ONTAP üzerine kurulmuş depolama ortamları için özel olarak tasarlanan NetApp’ın ilk FAS platformu.

• Yeni FlexArray sanallaştırma yazılımı, mevcut depolama sisteminin Data ONTAP tarafından yönetilmesine yardımcı oluyor. Bu da yatırımlarda daha büyük bir geri dönüş sağlarken, mevcut depolamayı da buluta hazır hale getiriyor. Yazılım, aynı zamanda, FAS8000’in üçüncü parti dizileri sanallaştırmasını ve yönetmesini sağlıyor. Kullanıcılara dokuz aylık geri ödeme garantisi de veriyor.*

• Clustered Data ONTAP’ın yeni 8.2.1 sürümü, işlev durdurmayan operasyonları (NDO) genişleterek CIFS ortamlarında veri güvenliğini ve yönetimini geliştiriyor.

NetApp’ın inovasyon stratejisi, flash ile hızlandırılmış ve bulut ile entegre edilmiş depolama çözümleri için paylaşımlı ve bağımsız altyapılar geliştirmeye odaklanıyor. Veri, yenilikçi iş stratejisinin merkezine oturuyor ve NetApp da işletmelerin verilerini sınırsız bir şekilde özel ve genel bulut ortamları arasında taşımasına yardımcı oluyor. NetApp’ın lider kurumsal depolama sistemleri ve yazılımları, müşterilerin iş gücüne, konumlandırma modeline ve veri türüne göre uyarlanabiliyor.

Ayrıntılar

• FAS8000 Kurumsal Depolama Sistemi, değişen iş ihtiyaçlarına hızla uyum sağlayabilen, yatay ölçekleme yapabilen, tümleşik bir platform FAS8000, SAN ve NAS işgüçlerinin neredeyse tamamını, yatay ölçeklendirmeli konumlandırmalar için tek bir sistem üzerinden destekleyebilen bir ürün. Yeni depolama sistemi, performansı iki katına çıkarabilme ve daha önceki FAS platformlarının üç katı kadar, daha üstün flash ile hızlandırma yeteneklerine sahip.* FAS8000’deki diğer geliştirmeler ise şöyle: Intel® mikromimari işlemciye sahip I/O ile optimize edilmiş yeni bir depolama altyapısı, genişletilmiş bellek ve hızlı tepki süresi, üstün bir performans için geliştirilmiş flash desteği.

İşletmeler FAS sistemleri ile uzun vadeli, doğru platformlara yatırım yapabilir ve patentli, uyarlanabilir Data ONTAP işletim sistemi ile birlikte sınıfının en iyisi protokol seçeneklerini kullanarak uygulamalarını daha güvenli bir şekilde özel, genel ve hybrid bulut ortamlarındaki konumlandırmalar arasında taşıyabilirler. FAS8000 ise, yüksek yatırım ve yoğun kaynak gerektiren uygulamaları, 2.6M IOPS flash entegresi, hızlı tepki süresi özellikleri ile sağlar.

• FlexArray, depolama sanallaştırması ve yönetiminde kolaylık sağlayan bir sanallaştırma yazılımı

FlexArray Sanallaştırma Yazılımı, müşterilerin mevcut depolama ortamlarını FAS kapasitesi ile kullanmalarını sağlar. Bu da aktif varlıklarından daha yüksek getiri almalarına ve Data ONTAP ile edindikleri kazanımları BT süreçlerine daha fazla yansıtmalarına yardımcı olur. FlexArray, karmaşık eklentiler gerektirmeden SAN ve NAS protokollerini destekler ve müşterilerin BT mimarilerini, yönetim kolaylığı, veri koruma ve uygulama entegrasyonu seçenekleri bol olan ortak bir veri yönetimi çatısı altında birleştirmelerini sağlar. Bu altyapı ise, işletmelerin belirli kurallar dahilinde depolama hizmetlerinden faydalanmalarına ve kaynakları geniş bir donanım yelpazesinde konumlandırmalarına katkıda bulunarak yazılım tanımlı depolamaya zemin hazırlar.

FlexArray’i satın alan işletmeler, yazılımı FAS8000 üzerinde her an aktif hale getirebilirler.

• Clustered Data ONTAP hybrid bulut üzerinde evrensel bir veri platformu sunar İşletmeler, clustered Data ONTAP sayesinde planlı kesinti süresini ortadan kaldırıp kullanıcı verisinde ve uygulamalarında herhangi bir kesintiyle karşılaşmadan altyapılarında çalışma yapabilirler. Aynı zamanda iş operasyonlarında herhangi bir kesinti olmadan depolama birimlerine ekleme ve çıkarma yapabilir, geliştirilmiş veri güvenliği seçeneklerine ve Microsoft® CIFS ortamlarına erişim sağlayabilirler. Clustered Data ONTAP, BT hizmetlerinin kullanıcılara ve uygulamalara ulaşma sürecini sadeleştidiği ve otomatikleştidiği için, özel, genel ve hybrid bulut platformları için ideal bir altyapıdır.

• NetApp flash ile hızlandırılmış depolama çözümlerinde lider NetApp, 2013’te flash seçeneklerini genişletti ve kurumsal flash depolama alanındaki liderliğini pekiştirdi. Sektördeki en güçlü ve en geniş flash portföyüne sahip olan NetApp, akıllı önbellekleme teknolojileri ve tamamı SSD disklerden oluşan veri depolama sistemleri gibi geniş ürün yelpazesi sayesinde, hesaplama, ağ ve depolama birimlerinin tamamında flash etkisini ve esnekliğini artırabiliyor. NetApp, bugüne kadar 75 PB’ye eşdeğer flash depolama sistemi satmış durumda. NetApp’ın depolama portföyü ve güçlü iş ortağı ekosistemi, kaynaklarından daha fazlasını almak, yeni fırsatlar yakalamak ve öngörülmeyene hazırlıklı olmak isteyen BT müşterilerinin hızlı çözüm oluşturma ihtiyaçlarını karşılar.

FAS8000 kurumsal depolama sistemleri, FlexArray sanallaştırma yazılımı ve clustered Data ONTAP 8.2.1 sürümü piyasada satışa sunulmuş durumda.


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir yanıt yazın