Perakende gayrimenkul sektöründeki kariyerine başarılı bir şekilde devam ederken genç yaşta hayatını kaybeden Alp Alkaş adına, Özyeğin Üniversitesi ile birlikte hayata geçen Alp Alkaş Perakende Gayrimenkul Merkezi‘nde eğitim, 6 Ocak’ta başlıyor.

Sektörün önde gelenleri ders verecek

Alkaş Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı, Jones Lang LaSalle Türkiye Ülke Başkanı Avi Alkaş ve Özyeğin Üniversitesi ile birlikte kurulan eğitim merkeziperakende ve gayrimenkul sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli çalışanlar yetiştirecek.

Alp Alkaş Perakende Gayrimenkul Merkezi‘nde, Prof. Celal Aksu ve Dr. Işıl Erol’un liderliğinde deneyimli akademik kadronun yanısıra Mustafa Taviloğlu, Mehmet Nane, Oya SenerCem Boyner, Abdullah Kiğılı, Serdar Sunay, Av. Harun Tavşancıl, Dr. Cevdet Akçay, Prof. Ümit Özlale, Kamil Özçoban,  Murat Tabanlıoğlu, Mustafa Toner, Hüsnü Güreli, Cavit Habib, Sina Afra, Servet Topaloğlu, Emre Arolat ve Suat Soysal gibi perakende ve gayrimenkul sektörünün başarılı birçok yöneticisi de ders verecek.

Burs başvuruları devam ediyor

Özyeğin Üniversitesi akademik desteğiyle gerçekleşecek eğitim programında en az 10’u burslu olmak üzere azami 40 kişi eğitim görecek.Burs başvurusundan yararlanmak isteyen, üniversite mezunu, iyi derecede ingilizce bilen ve sektörde en az iki yıllık iş tecrübesine sahip kişilerin, Tüm Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu  (TAMPF), Tescilli Markalar Derneği (TMD), Birleşmiş Markalar Derneği (BMD), Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği (AMPD), Kategori Mağazacılık Derneği (KMD) ve Gıda Perakendecileri Derneği (GPD)’ne başvurmaları gerekiyor.

Ocak – Haziran 2014 döneminde, Swissotel’deki Özyeğin Üniversitesi İşletme Enstitüsü Tesisleri’nde 6 aylık bir sertifika programı olarak başlayacak eğitim, 2014-2015 eğitim yılından itibaren MBA programı olarak devam edecek. Eğitim; Perakendenin Temelleri, Makro Ekonomik Analiz, Perakende ve Gayrimenkul Hukukuna Giriş, Perakendede Dizayn: Prensipler ve Denemeler, Sürdürülebilir Tasarım ve İnşaat, Mağaza Planlama, Kiracı Koordinasyonu, Gayrimenkul Yatırım ve Analizi ve Finansmanı, Muhasebe, Bütçe ve Denetleme, Kira Yönetimi, İş Verimini Geliştirmek İçin Stratejik Planlama, Kiralama ve Geliştirme Stratejileri, Güven ve Risk Yönetimi, Perakendede Değişim Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi, Takımların Yönetimi, Belirsiz Zamanlarda Yönlendirme ve Yeteneklerin Görüşülmesi, Stratejik Tesis Yönetimi, Pazarlama: Plan ve Strateji, Pazar Araştırması, Tüketici Davranışları, Stratejik Müşteri İlişkileri Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Sponsorluk ve Ortaklık Pazarlaması, Çok Kanallı Pazarlama derslerinden oluşuyor.


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir yanıt yazın