INGE EmineSebilcioglu Atama (1)ING Emeklilik’te Finans ve Mali İşler Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanan Emine Sebilcioğlu, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden 1994 yılında mezun olduktan sonra, kariyerine 1994 yılında PricewaterhouseCoopers Denetim ve Danışmanlık Hizmetleri Şirketi’nde başladı. 2002 yılına kadar PwC İstanbul ve Amsterdam ofislerinde sırasıyla asistan, ekip şefi ve müdür olarak yerli/yabancı çok sayıda şirkete hizmet verdi.

Sebilcioğlu, 2003 yılında Fortis Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’ye Mali Kontrolden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.  2007 yılında Fortis Portföy Yönetimi A.Ş.’de Mali İşler, Operasyon ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (COO) görevlerini üstlenen Sebilcioğlu, 2009 yılı başından itibaren de COO ve Yönetim Kurulu üyesi olarak görev aldı.

Ekim 2009’da BNP Paribas’nın varlık yönetimi holding şirketi olan ve merkezi Paris’te olan BNPP IP SA’ya Vergi, Yeniden Yapılandırma ve İştiraklerden Sorumlu Bölüm Başkanı olarak atandı ve Pariste görevli olduğu süre zarfında Fortis Investments SA ve BNP Paribas IP S.A’nın holding ve iştiraklerinin birleşmesi projelerini başarı ile tamamladı.

Mart 2011 tarihi itibari ile BNP Paribas Cardif S.A’nın Türkiye’de kurulu iştirakleri olan BNP Paribas Cardif Emeklilik, BNP Paribas Cardif Hayat ve BNP Paribas Cardif Sigorta A.S’de Mali İşler ve Aktüeryadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. BNP Paribas Cardif iştiraklerinin Türkiye’de yapılanması döneminde önemli katkılar sağladı.

1 Kasım 2013 itibari ile yeni görevinde Sebilcioğlu, ING Emeklilik’in Türkiye’de hızla büyüyen operasyonlarında stratejinin hayata geçmesi aşamasında mali işler biriminin yönetim karar süreçlerine destek olacak şekilde yapılanmasından sorumlu olacak. Buna ilaveten  genel merkez tarafından yönlendirilen projelerin Türkiye ve bölgede hayata geçmesi aşamasında aktif rol alacak.

Evli ve iki çocuk sahibi Sebilcioğlu’nun hobileri arasında seyahat etmek, gezi yazıları yazmak ve  dünya mutfakları yer alıyor.


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir yanıt yazın