Küresel çapta streaming ve bulut bilişim hizmetleri veren Medianova, web sitelerinin ve web uygulamalarının yüklenme hızını artıran hızlandırma platformu Aksela’yı kullanıma sundu. Aksela, siteleri ve uygulamaları farklı tarayıcı ve cihazlara göre optimize ederek, yüzde 43’e kadar daha hızlı yüklenmelerini sağlıyor.

Aksela’nın sağladığı yüklenme hızı artışı, web sitelerinin SEO değerini artırarak, arama motorlarında daha üst sıralarda gösterilmelerine de yardımcı oluyor. Bu da organik trafikte yüzde 37’ye kadar artış elde edilmesine yardımcı oluyor. Aksela ayrıca, ziyaretçilerin sitede geçirdiği süreyi yükseltirken ve ‘bounce rate’i de düşürüyor.

Nasıl çalışıyor

Bir internet sitesinin dijital varlığı olarak adlandırılan görsel, CSS, Javascript gibi bileşenler CDN üzerinden servis edildiğinde önemli oranda sıkıştırma ve optimizasyon sağlanıyor. Bu da hızı beraberinde getiriyor. Aksela ise, CDN’e ek olarak dinamik sayfaların kodlarını anlık olarak yeniden oluşturarak sitenin boyutunu yüzde 43’e varan oranda küçültüyor; Javascript kodlarını birleştiriyor ve yaptığı optimizasyonlar ile yüklenme hızını artırıyor.

Kolay fayda ölçümü

Kullanıcılar gerçek ortama geçiş yapmadan önce Aksela’nın getirilerini anında test edebiliyorlar. Tanımlanan subdomain’in Aksela’ya entegre edilmesi sayesinde, site boyutunun ne kadar küçüldüğü ve hızlandığı yayına alınmadan görülebiliyor.

Eski nesil hosting sistemlerine entegre edilebilen Aksela, tüm CDN servis sağlayıcıları ile entegre çalışarak CDN hizmetinin verimini artırıyor. Statik, SSL ve dinamik olmak üzere tüm site ve web uygulamalarında etkili olan platform, network ve kaynak kod seviyesinde anlık olarak optimizasyon sağlıyor. Mobil platformlarda da kullanılabilen Aksela’nın etkisinin anlık olarak ölçülebilmesi ise kullanıcılara önemli avantajlar getiriyor.

Türkiye ve MENA bölgesindeki tek site hızlandırma servis sağlayıcısı olan Medianova tarafından geliştirilen Aksela, network, CDN, kod ve tarayıcı ile SLA bileşenlerinden oluşuyor. Medianova, yerel ve stratejik noktalarda konumlanmış sunucuları ve teknik uzmanları ile Aksela kullanıcılarına 7/24 destek hizmeti sunuyor. Ayrıntılı bilgi www.medianova.com/tr/aksela adresinden alınabiliyor


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir yanıt yazın