unnamed-31Anadolu Sigorta’da kasko sigortası olanlar, kendi araçlarını sigorta teminatı kapsamına almanın yanı sıra araçlarının karıştığı kazalarda üçüncü kişilere verecekleri maddi ve bedeni zararlar nedeniyle üstlenmek zorunda kalacakları sorumlulukları da sınırsız güvence kapsamına alabiliyor. Anadolu Sigorta, kasko sigortası ürünlerinde ‘Sınırsız İhtiyari Mali Mesuliyet’ teminatını tüm araç grupları için veren sektördeki tek şirket konumunda bulunuyor.

Sektörünün köklü şirketi Anadolu Sigorta’dan kasko sigorta poliçesi alanlar; hasarsızlık indirimi koruma ek teminatından mini onarım hizmetine, çok sayıda anlaşmalı servis istasyonu seçeneğinden 7 gün/24 saat hizmet sağlayan asistans yardımlarına kadar çok sayıda hizmetten yararlanma ayrıcalığına da kavuşuyor.

Anadolu Sigorta’nın, kasko sigortasında müşterilerine sunduğu en önemli farklılıklardan biri ise sektöründe, tüm araç grupları için ihtiyari mali mesuliyet teminatını ‘sınırsız’ veren tek sigorta şirketi olması.

Sigortalı aracın kullanımı esnasındaki bir kazada, yasalara göre aracın işletenine hukuki sorumluluk düşmekte. İhtiyari mali mesuliyet teminatı, böylesi bir durumda,zorunlu mali sorumluluk (trafik) sigortası limitlerinin üzerinde kalan kısmın güvence altına alınmasına olanak sağlıyor. Bu teminat ile yine sektörde çok önemli bir farklılık olarak manevi tazminat talepleri de çok yüksek limitlerle karşılanabiliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Anadolu Sigorta Genel Müdürü Musa Ülken, teminatın nasıl işlediğini şu şekilde açıklıyor: “Aracı trafik kazasına karışan biri, bu kaza neticesinde üçüncü şahısların maddi ve bedeni bir zararı nedeniyle sorumlu olursa zararın, trafik sigortası teminatlarının üzerinde kalan kısmı ihtiyari mali mesuliyet teminatı tarafından karşılanabilmektedir. Anadolu Sigorta, bu teminatı, tüm araç grupları için limitsiz olarak veren tek sigorta şirketidir. Dolayısıyla hasarın boyutuna bakılmaksızın sigortalımız güvence altına alınmaktadır.”

2013 yılı Nisan ayı itibarıyla yürürlüğe giren yeni ‘Kara Araçları Kasko Sigortası Genel Şartları’na göre sigorta şirketlerinin tüketiciye farklı teminatlar içeren seçenekler sunmasına imkân tanındığını da vurgulayan Musa Ülken; “Yeni düzenleme, hasar tazmininin ne şekilde olacağı, onarımın hangi servislerde yapılacağına ilişkin bilgilerin poliçeye yazılması gibi detayları da içeriyor. Uygulama, poliçelerdeki teminatları daha net ve anlaşılır hale getirirken Anadolu Sigorta, ek teminatlarla tüketicilerine sunduğu ürünlerin kapsamını geniş tutarak ‘Kasko Sigortası’, ‘Koltuk Ferdi Kaza Sigortası’, ‘İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası’, ‘Hukuksal Koruma Sigortası’, ‘Anadolu Hizmet Kasko’ ve ‘Anadolu Mini Onarım Hizmeti’ teminatlarını tek poliçe ile araç sahiplerine sunuyor” dedi.

Anadolu Sigorta’da her ihtiyaca uygun bir kasko çözümünün bulunduğunu ifade eden Ülken, sigorta satın almadan önce sadece fiyata değil mutlaka satın alınacak ürünün ihtiyaca tam olarak hizmet edip etmediğine bakılması gerektiğini söyledi.

Anadolu Mini Onarım Hizmeti

Anadolu Sigorta’nın hizmetlerinden biri olan Anadolu Mini Onarım, küçük ölçekli hasarları, herhangi bir zabıt, tutanak ya da ekspertiz raporu gerekmeksizin ücretsiz onarıyor. Bu hizmet hasarsızlık indirimini de etkilemiyor. ‘Mini Onarım Hizmeti’ kapsamında, 5 cm çapa kadar boyasız kaporta ve göçük düzeltme ile10 cm çapta boya hasarlı kaporta ve göçük düzeltme, tampon sıyrıkları, anahtar çizikleri, kapı vurukları gibi boya düzeltmeler; deri, halı, kumaş, plastik üzerindeki yanık, yırtık, çizikler, ön camda her tipte kırık ve 10 cm’ye kadar çatlaklar, döşemelerdeki lekeler, plastik tampon tamirleri ücretsiz olarak yapılıyor.

Anadolu Hizmet

Ayrıca, poliçe sahibi, gereksinim duyması halinde ‘Anadolu Hizmet ve Hasar İşlemleri Hattı’na Türkiye’nin her yerinden, sabit ya da mobil telefonlardan, alan kodu çevirmeden “0850 7 24 0850”yi arayarak ulaşabiliyor. Anadolu Hizmet ve Hasar İşlemleri Hattı; kasko işlemleri, hasar ihbarları, hasar dosya durumu hakkında bilgi alma işlemlerinin yanı sıra poliçe sahibine 7 gün/24 saat; aralarında, aracın tamirciye götürülmesinden ikâmet yerine nakline ve hatta yurtdışındaki trafik kazalarında hukuksal savunma harcamalarının ödenmesinin de bulunduğu çok sayıda hizmeti veriyor.

Motosiklet sahipleri de Anadolu Sigorta güvencesinde

Anadolu Sigorta, motosiklet grubu araçlar için de yenilediği kasko tarifesi ile tek poliçede tüm sigorta teminatlarını bir araya getirdi. Birleşik Kasko Sigortası poliçesiyle, motosiklet grubu araçlar için ‘Kasko’, ‘İhtiyari Mali Mesuliyet’, ‘Ferdi Kaza’, ‘Hukuksal Koruma’ ve ‘Anadolu Hizmet’ teminatlarını bir arada ve uygun primlerle sunuyor.


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir yanıt yazın