tatil kobipostasiErken rezervasyon kampanyalarında indirim oranları her yıl artış göstermeyi sürdürüyor. Tatilsepeti.com Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Karayal, erken rezervasyon kampanyası ile 2014 yaz sezonu için 200 bin kişiye yüzde 50’ye varan indirimle tatil satmayı hedeflediklerini söyledi. Geçtiğimiz yaz sezonundaki toplam rezervasyonların yüzde 45’inin erken rezervasyon kampanyası ile yapıldığını vurgulayan Karayal, 2014 yaz sezonunda ise bu oranın yüzde 50’ye yükseleceğini öngördüklerini belirtti. Türkiye’deki erken rezervasyon kampanyaları arasında en fazla seçeneği sunduklarını da sözlerine ekledi.

Tatilcileri bu yıl erken rezervasyon döneminde yüksek indirim oranları bekliyor. Tatilsepeti.com, kasım ayında başlayan erken rezervasyon kampanyasının ilk döneminde tatilcilere yüzde 50’ye varan indirim sunuyor. Tatilsepeti.com Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Karayal, erken rezervasyon kampanyası ile, 2014 yaz sezonu için 200 bin kişiye tatil satmayı hedeflediklerini, kampanyanın ilk döneminde ise 20 bin civarında tatilcinin erken rezervasyon yaptıracağını düşündüklerini söyledi. Karayal, sitede bulunan 15 farklı tur operatörü ile Türkiye’deki erken rezervasyon kampanyaları arasında en fazla seçeneği sunduklarını belirtti.

Erken rezervasyon sayesinde günlük yaklaşık 140 TL cepte kalıyor

Tatilsepeti.com Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Karayal
Tatilsepeti.com Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Karayal

Tatilsepeti.com Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Karayal, hizmet veren kaliteli otel sayısının artması ve yükselen rekabet nedeniyle fiyatlarda bu yıl daha yüksek indirim oranlarının söz konusu olduğunu vurgulayarak şu bilgileri verdi: “Geçtiğimiz yaz sezonunda toplam rezervasyonların yüzde 45’inin erken rezervasyon kampanyası ile yapıldığını gördük. 2014 yaz sezonu için yapılacak toplam rezervasyonların ise yüzde 50’sinin erken rezervasyonla alınacağını düşünüyoruz. Erken rezervasyon tatilcilerin önemli miktarlarda tasarruf etmesini sağlıyor. Tatilini erken rezervasyon ile satın alan bir misafir günlük ortalama 300 TL yerine indirimler sayesinde 160 TL ödeyebiliyor. Dolayısıyla, iki kişilik bir ailenin bir haftalık tatillerini erken rezervasyon döneminde satın alarak 2 bin TL civarında tasarruf edebileceğini söyleyebiliriz.”

En çok tercih edilen lokasyon Kemer

Kaan Karayal, erken rezervasyon kampanyasında en çok tercih edilen lokasyon ve dönemlerle ilgili olarak şunları söyledi: “Geçen senelerde olduğu gibi bu yıl da erken rezervasyon kampanyasıyla tatil satın alan kişilerin en çok tercih edeceği lokasyonun Antalya, özellikle Kemer olacağını öngörüyoruz. Artık pek çok bölgemizde sezonun nisanda başlayıp kasımda bittiğini söyleyebiliriz. Okulların kapanması ile birlikte haziran-temmuz-ağustos ayları talebin çok yüksek olduğu dönemler oluyor. Mayıs ve eylül ayları ise çiftlerin en çok tercih ettikleri dönemler. Geçmiş yıllarla kıyaslandığında, bahar aylarında tatile gitmek isteyen misafir sayısının arttığını görüyoruz.”

Planladığı tarihlerde tatile çıkamama riski olan tatilciler ise erken rezervasyon sigortası ile rahatlıyor ve böylelikle fiyat avantajlarından da faydalanabiliyorlar. Tatilsepeti.com’un erken rezervasyon sigortası, otele giriş süresine 72 saat kalana kadar koşulsuz iptal hakkı sağlıyor. Koşulsuz iptal hakkı sayesinde iş yerinden izin alamama, hastalık, cenaze gibi durumlarda tatilciler ödedikleri rezervasyon bedelinin tamamını geri alabiliyorlar.


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir yanıt yazın