Veri saklanması, programlanması ve paylaşımı konularında edindiği 40 yılı aşkın deneyimi ile günümüz kurumsal şirketlerinin veri odaklı paylaşım, entegrasyon, süreç yönetimi ve büyük veri taleplerini karşılayan Software AG’nin Türkiye ofisi, yeniden yapılanma sürecinde Satış Öncesi Hizmetler Müdürlüğü’nün başına Çağlar Kara’yı getirdi.

Bugüne kadar BT projelerinde ihtiyaç analizi, tasarım, geliştirme ve yönetim süreçlerinde uzmanlaşan Çağlar Kara, bundan böyle müşteri hizmetlerinde İş Süreçleri Mükemmeliği’ne odaklanacak ve etkili projeler geliştirmek için müşteri ilişkilerini uçtan uca yöneterek, satış öncesi müşteri deneyimlerini iyileştirmek için stratejik müşteri taleplerini Software AG ürünleriyle eşleştirecek.

Çağlar Kara kimdir?

2007-2013 yılları arasında sırasıyla Yazılım ve Güvenlik Mimarı, Entegrasyon Proje Müdürü, Çözüm Mimarı ve son olarak da İş Geliştirme Müdürü olarak Oracle Danışmanlık’ta çalışan Çağlar Kara, bu süreçte Turkcell, Global Bilgi, Superonline, Avea ve TTNet gibi müşterilerin kurumsal kimlik yönetimi, CRM, Servis Odaklı Mimari, iş süreçleri yönetimi, kurumsal dönüşüm ve sipariş platformu çözümlerinin oluşturulmasından ve profesyonel hizmetler için uzman takımların kurulması ve yönetiminden sorumlu oldu.

Kurumsal Mimari alanındaki uzmanlığı TOGAF 9.1 sertifikası ile desteklenen Kara, 1998’den 2004 yılına kadar Intertech başta olmak üzere, CyberAcademy Software ve Yapı Kredi Teknoloji’de yazılım mühendisi olarak görev yaptı. 2005-2007 yılları arasında ise Kıdemli Yazılım Mühendisi ve Yazılım Mimarı olarak Argela Teknoloji firmasında çalıştı.

1995 yılında TÜBİTAK BAYG Bilim Olimpiyatları’ndan “Karadeniz Bölge Birincisi” sıfatıyla dönen Çağlar Kara, üç kez Oracle EMEA Proje Yönetimi Ödülüne, bir kez de Oracle Danışmanlık Mükemmellik Ödülü’ne layık görüldü.

BPM, SOA ve J2EE mimarisine hâkim olan Kara, yazılım sektöründeki 14 yılı aşkın deneyimi ve telekom sektöründeki 7 yıllık tecrübesi ile yeniden yapılanma sürecinde Software AG Türkiye’ye yeni bir soluk getirecek.


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir yanıt yazın