thumbnail_1385555818Başta Avrupa olmak üzere tüm dünyada yaygın olarak kullanılan PresbyMAX yöntemiyle 60 saniyeden kısa bir sürede, göze herhangi bir cisim yerleştirilmeden, sadece ışık tedavisiyle yakın görme sorunu çözülebilecek.

Şirket açıklamasına göre, PresbyMAX tedavisiyle sadece yakın görme değil, beraberinde astigmat, miyopi ve hipermetropi türündeki görme kusurlarınız da ortadan kaldırılıyor. 40’lı yaşlarla beraber gözün içindeki kasların gevşemesi nedeniyle yakın görüş belirgin biçimde bozulmaya başladığı için bu durum doğal ve yaşla ilgili bir süreçtir. Bu soruna çözüm sağlamak için tüm dünyada bilimsel başarısı kanıtlanmış bir yöntem olan PresbyMAX kullanılıyor.  İlk olarak İspanya’da uygulanmaya başlanan ve giderek tüm dünyada benimsenen modern tedavi yöntemi PresbyMAX, Türkiye’de de VeniVidiGöz’de uygulanıyor.

PresbyMAX halihazırda Almanya, Avusturya, Belçika, İngiltere, Fransa, İtalya, İspanya, İsviçre, İsveç, Türkiye, Brezilya, Küba, Japonya, Kore, Hong Kong, Singapur, Çin, Rusya, Fransız Guyanası, Birleşik Arap Emirlikleri, Umman’da uygulanıyor. Avrupa Birliği tarafından 2009 yılında onaylanarak CE belgesi alan bu tedavi yöntemi, sadece Amaris laser cihazıyla yapılabiliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan VeniVidiGöz Medikal Koordinatörü Op. Dr. Ertan Sunay, eski tedavi yöntemlerinin yakın okuma sorunu için çözüm getiremediğini ama bu durumun artık tamamen değiştiğini belirtti.

“PresbyMAX 40 yaşından sonra gelişen yakın okuma sorununu çözen bir lazer yöntemidir. Ayrıca bu tedavi yöntemiyle kişinin uzak gözlüğü de sıfırlanmış olur. PresbyMAX bugüne kadar binlerce kişiye uygulandı, sonuçlar senelerce izlendi. Alınan sonuçlar, önde gelen ve ciddi bilimsel dergilerde yayınlandı ve tüm dünyadaki göz hekimlerinin büyük ilgisini çekti. Yüzlerce hekim, kendi ülkelerinde bu yöntemi uygulamaya başladı” ifadelerini kullanan Sunay, bu yöntemin en büyük avantajlarından birinin de arzu edildiğinde tüm lazer etkisinin geri alınabilmesi olduğunu kaydetti.

Bunun, yöntemin büyük güven veren bir özelliği olduğunu aktaran Sunay, arzu edildiğinde, tedaviyle elde edilen tüm etkinin geriye alınabileceğine, böyle bir istekle henüz hiç karşılaşmadıklarına dikkati çekti. Sunay, “Göz, hiç tedavi uygulanmamış gibi eski haline geri döner” dedi.

PresbyMAX tedavisi günlük yaşamda gözlük kullanmaya gerek duyulmamasını sağlıyor. PresbyMAX tedavisinden sonra kişi, gazeteyi gözlüksüz okuyabiliyor, cep telefonundan mesaj yazabiliyor, kol saatini gözlüksüz görebiliyor, bilgisayarı rahatlıkla gözlüksüz olarak kullanabiliyor.

Sadece yakın görmeyi değil, aynı zamanda miyopi, astigmatizma ve hipermetropiyi de düzelten bir lazer yöntemi olarak dikkati çeken PresbyMAX, 40 yaş üzerindeki tüm insanların yüzde 85’inin PresbyMAX için uygun olduğunu belirtti.

Muayene sırasında yapılacak olan Reftest isimli incelemeyle bir kişinin PresbyMAX için uygun olup olmadığının kesin biçimde anlaşılabileceğini belirten Sunay, “Hastaların yüzde 93’ünde hiçbir zaman tedavi tekrarına gerek duyulmaz, yüzde7’sine ise uzun seneler sonra küçük bir rötuş yapılması gerekebilir” ifadesini kullandı.

 


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir yanıt yazın